Certificat SSM

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • komy
    Membru Marcant
    • 22.iul.2008
    • 441

    Certificat SSM

    De unde pot obtine un "act de abilitare(diploma, atestat, certificat, etc.) conform prevederilor legale in domeniul securitatii si sanatatii in munca"(conform Regulamentului de autorizare, Art. 61, sectiunea A, b) ) pentru electrician in regim de PFA?
    Imi place lumina!
  • electricman
    Membru Marcant
    • 26.iul.2009
    • 690

    #2
    Re: Certificat SSM

    Postat în original de komy
    De unde pot obtine un "act de abilitare(diploma, atestat, certificat, etc.) conform prevederilor legale in domeniul securitatii si sanatatii in munca"(conform Regulamentului de autorizare, Art. 61, sectiunea A, b) ) pentru electrician in regim de PFA?
    Trebuie sa faci niste cursuri autorizate de ministerul muncii,eu a trebuit sa le urmez pentru a fi abilitat sa fac protectia muncii in firma mea.
    Siguranta in realizarea si exploatarea instalatiilor electrice.

    Comentariu

    • Cherubino
      Living Legend
      • 10.iul.2006
      • 1685

      #3
      Re: Certificat SSM

      Postat în original de komy
      De unde pot obtine un "act de abilitare(diploma, atestat, certificat, etc.) conform prevederilor legale in domeniul securitatii si sanatatii in munca"(conform Regulamentului de autorizare, Art. 61, sectiunea A, b) ) pentru electrician in regim de PFA?
      Curs de inspector protectia muncii cu durata de 80 de ore,la o firma autorizata sa organizeze asa ceva si sa dea o diploma recunoscuta de Ministerul Muncii.Eu am facut un astfel de curs in urma cu 2 ani.Interesati-va la ITM despre astfel de firme.
      LARGO AL FACTOTUM

      Comentariu

      • komy
        Membru Marcant
        • 22.iul.2008
        • 441

        #4
        multumesc pentru informatii. Intre timp am mai cautat pe aici prin oras si am gasit un formator profesional(institutie de stat) care organizeaza astfel de cursuri. M-am inscris si o sa vad din februarie care e treaba.
        Imi place lumina!

        Comentariu

        • Cherubino
          Living Legend
          • 10.iul.2006
          • 1685

          #5
          Cu placere!
          LARGO AL FACTOTUM

          Comentariu

          • razvyyc
            Membru Marcant
            • 04.ian.2008
            • 449

            #6
            Grija mare la valabilitatea diplomei. Cursul respectiv trebuie repetat la 4 ani parca.

            Comentariu

            • komy
              Membru Marcant
              • 22.iul.2008
              • 441

              #7
              Asta e bine de stiut.
              Imi place lumina!

              Comentariu

              • Cherubino
                Living Legend
                • 10.iul.2006
                • 1685

                #8
                Postat în original de razvyyc
                Grija mare la valabilitatea diplomei. Cursul respectiv trebuie repetat la 4 ani parca.
                Imi permit sa va contrazic, deoarece pe diploma mea nu este trecuta nicio data de expirare (o am din 2007).

                Cu stima.
                LARGO AL FACTOTUM

                Comentariu

                • electricman
                  Membru Marcant
                  • 26.iul.2009
                  • 690

                  #9
                  Postat în original de florin muresan-grecu
                  Postat în original de razvyyc
                  Grija mare la valabilitatea diplomei. Cursul respectiv trebuie repetat la 4 ani parca.
                  Imi permit sa va contrazic, deoarece pe diploma mea nu este trecuta nicio data de expirare (o am din 2007).

                  Cu stima.
                  Corect,diploma nu ,,expira",nici pe a mea niu scrie asa ceva!!
                  Siguranta in realizarea si exploatarea instalatiilor electrice.

                  Comentariu

                  Procesare...