Ce software folositi pentru instalatii electrice?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • raducu_ilie
    Living Legend
    • 10.apr.2008
    • 1043

    #16
    In varianta full dvs puteti adauga simboluri cat si materiale specifice pietei romanesti.
    Sanatate maxima si efort minim!

    Comentariu

    • bassu
      Membru Marcant
      • 25.nov.2008
      • 475

      #17
      Banuiesc ca varianta full trece de 100 de euro, nu?

      Comentariu

      • kytic
        Incepator
        • 03.dec.2009
        • 14

        #18
        Intradevar SEE Electrical e "superb" dupa cum spunea si RaspoElectric. L-am folosit si sunt foarte multumit de el, face liste cu tot ce este necesar si folosind putin si cateva programele auxuliare reusesti destul de usor sa faci toate calculele de care vorbea Dl Emanoil Dumitrescu. Am gasit si cateva tutoriale foarte bune pt el si daca faci proiectul bine chiar obtii rezultate foarte aproape de adevar. Totusi vet- avea si unele dezamagiri legate de program..........cand vine vorba de licenta. Sper sa nu gresesc dar la un moment dat primisem o oferta pt licenta, si din cate imi aduc aminte varianta full trecea de 1000 euro. Repet, sper sa nu gresesc ca am sters mail-ul si nu-mi aduc aminte exact cat era.

        Comentariu

        • bassu
          Membru Marcant
          • 25.nov.2008
          • 475

          #19
          Deci am gresit cu un "0", nu?

          Comentariu

          • RaspoElectric
            Membru Marcant
            • 17.feb.2009
            • 702

            #20
            AICI sunt preturile in functie de versiuni si modulele suplimentare.Daca ai o firma de proiectare..isi merita si ultimul cent.
            Daca faci doar pt cateva proiecte pe an.........
            Cu respect ... Ovi
            Un pret mic nu inseamna o afacere buna.Lucrul bun e scump! Lucrul prost te costa dublu, poate triplu, poate...viata !!!

            Comentariu

            • bogd
              Membru Marcant
              • 16.aug.2009
              • 546

              #21
              Dar softul pentru calcul sigurante stie cineva de unde i-l pot lua? Este pe un site,nu dau nume ca este reclama,si este foarte util pentru calculul disjunctoarelor si a diametrelor conductorilor.
              PERMANENT AM CEVA DE INVATAT.

              Comentariu

              • bassu
                Membru Marcant
                • 25.nov.2008
                • 475

                #22
                Ptr sigurante exista cele doua formule. Ptr conductoare, fata de cat da in calcul se alege cea mai apropiata valoare existenta in practica, in ordine crescatoare.

                Comentariu

                • raducu_ilie
                  Living Legend
                  • 10.apr.2008
                  • 1043

                  #23
                  Frumos softul propus de Ovi. Permite multe. Din pacate prohibitiv pentru mine ca si pret.
                  Sanatate maxima si efort minim!

                  Comentariu

                  • emanoil dumitrescu
                    Membru
                    • 10.iul.2010
                    • 103

                    #24
                    Daca e sa rezum, trebuie sa ma intorc la pix si hartie, nu? Ca alte solutii, nu vad. Asta ptr partea de necesar ca acuma am inceput sa folosesc si eu Chief-ul.
                    Mai bine prost 5 minute decat toata viata!

                    Comentariu

                    Procesare...