Senzor aprindere bec

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • cr1stache
    Incepator
    • 16.nov.2005
    • 57

    #16
    poti pune senzorul in paralel cu intrerupatorul in eventualitatea in care vrei sa stea becul; aprin mai mult timp aprinzi de la intrerupator astfel nu mai conteaza daca te misti sau nu

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 12977

      #17
      Poate o sa experimentez macar pe o zona mai circulata pentru tranzit si daca ma horarasc, pina la urma, o sa tin cont de parerea ta.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • ZVrk
        Incepator
        • 05.feb.2006
        • 9

        #18
        Postat în original de viorel.stanculescu
        Cred ca nu o sa montez pina la urma sensorii astia. Inseamna prea multe modificari si se pare ca nu merita.
        Oricum am m-ai adunat ceva informatii si acum vedem lucrurile altfel.
        Nu cred ca sunt multe modificari de facut!
        Am gasit la un magazin senzori la 25 lei. Caracteristici:
        - reglaj si al sensibilitatii si al duratei (5-12 min)
        - unghi de acoperire 110 grade
        - distanta la care reactioneaza 12 m
        - putere pana la 1000 w
        - protectie pt montaj exterior
        Are si schema de montaj, nu presupune lucrari mari.

        Comentariu

        • OPetru
          Incepator
          • 09.iun.2004
          • 1

          #19
          ZVrk spune-ne si noua detalii despre ce ai gasit..unde..de cine-i facut...Pare folositor intr-o scara de bloc.

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 12977

            #20
            Este indicat pentru scarile de bloc, in functie de numarul de etaje al blocului poti monta cite unul la fiecare etaj - am inteles ca au si posibilitatea de sesizare perioada zi/noapte (evident in functie de intensitatea luminii unde este montat) si de a lucra corepunzator

            Daca ai in zona Praktiker (pentru ca nu stiu locatia ta) ,mergi la raionul de elctrice so vei gasi acesti senzori.

            Dintr-o simpla nebunie ce mi-a trecut prin cap sa montez in casa, uite ca deja acest subiect a devenit interesant.

            Nu am avut timpul necesar sa ma uit in cutia in care era senzorul ce scrie pe instructiuni dar daca cineva are detalii despre schema de montare, etc. este invitat sa posteze mesaje.

            Cind vom epuiza acest subiect vom fi toti multumiti.
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            • ZVrk
              Incepator
              • 05.feb.2006
              • 9

              #21
              Postat în original de OPetru
              ZVrk spune-ne si noua detalii despre ce ai gasit..unde..de cine-i facut...Pare folositor intr-o scara de bloc.
              Detalii despre unde am gasit ... mai greu. Eu am scris unde am luat, se pare ca nu e voie asa ca a fost sters (probabil reclama ...). Asa ca doar mp, poate merge.
              Iar despre producator, doar deseara, cand ajung acasa. Oricum scria in germana, era o cutie albastra. O sa postez si schema.

              Comentariu

              • ZVrk
                Incepator
                • 05.feb.2006
                • 9

                #22
                [quote="ZVrk"]
                Postat în original de OPetru
                ZVrk spune-ne si noua detalii despre ce ai gasit..unde..de cine-i facut...Pare folositor intr-o scara de bloc.
                Iata si schema plus niste caracteristici.

                Comentariu

                • eddymutu7
                  Incepator
                  • 05.mar.2006
                  • 6

                  #23
                  si uite asa urmatoare mea baie,o sa fie dotata cu senzori,ptr ca tot imi place sa stau in cada cu picioarele pe pereti si lumina stinsa

                  Comentariu

                  Procesare...