Urmareste-ne pe Facebook

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Citire contor electronic trifazat

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• sc DORURUDOLFCONSTRUCTsrl
    a răspuns
    Răspuns la: Citire contor electronic trifazat

Buna ,contorul trifazic arata er 1
    stie cineva ce are ?
    Multumesc

Lasă un comentariu:

• musu
    a răspuns
    ideea la astfel de contoare, cu mai multi timpi de inregistrare, de obicei se ia valoarea cea mai mare, aia cam e suma tuturor timpilor de consum, si al meu e ceva de genu, dar, mai simplut, si nu trifazat

Lasă un comentariu:

• vigeak
    a răspuns
    eu i-am intrebat chiar pe cei de la Enel. Atunci cand l-au montat. Mi-au spus ca nu stiu ei, stie seful lor. Seful era in masina, cu niste hartii in brate. L-am intrebat si mi-a zis ca o sa-mi explice, cand termina. Au terminat si la plecare mi-au spus ca o sa mai treaca pe-acolo si o sa-mi spuna cum e cu datele de-acolo, ca ,,e de-ala nou,, Nu am aflat nici pana acum.
    Am un contor identic cu cel din poza. Poate aflu de aici cate ceva.

Lasă un comentariu:

• Consultant electrice
    a răspuns
    In acest PDF: http://www.aem.ro/upload/files/AEM12...a0b7cbe172.pdf gasiti informatii care s-ar putea sa va fie utile ! Butonul de care cred ca vorbiti are functii de reset pentru anumiti parametrii si cred ca are si un sigiliu pe el, nu vad foarte clar in poza.
    Ultima editare de Consultant electrice; 05.feb.2012, 13:11.

Lasă un comentariu:

• tonip
    a răspuns
    Cand m-am uitat la contor si am facut si poza aparea doar T3, dar cicla prin multe afisari de genul:
    1.8.1 - 328kWh
    1.6.2 - 1.066kWh
    1.8.1 - 643kWh
    1.6.1 - 1.034kWh
    1.8.3 - 651kWh
    1.6.3 - 0.913kWh
    3.8.0 - 184kVArh
    4.8.0 - 6.5kVArh
    etc

Ce fac cu toate astea? N-ar trebui sa cicleze si prin T1 si T2 automat sau doar cand apesi pe buton?

Lasă un comentariu:

• komy
    a răspuns
    Daca aveti 3 tarife, atunci veti avea afisat pe contor T1, T2, T3. In poza noastra se vede T3, deci e tariful 3. Cat despre index, trebuie sa cititi atunci cand apare kWh.

Lasă un comentariu:

• tonip
    a creat un topic Citire contor electronic trifazat

Citire contor electronic trifazat

Buna seara,

Am nevoie de ajutorul vostru in a citit indexul unui contor electronic trifazat. Este vorba de AEM ENERLUX T din cate imi dau eu seama. M-am uitat pe brosura lor dar nu dau explicatii cu privire la indicatiile care apar pe ecran.
    El afiseaza foarte multe chestii si nu stiu ce inseamna fiecare.
    Contractul este facut cu diferentiere pe 3 zone orare.

Minimul pe care as vrea sa-l aflu este cum verific daca indexul de pe ultima factura este cel indicat de contor.

Contorul arata asa:

Multumesc anticipat!
Procesare...
X
sigla BRAT