Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Consultant electrice
    Moderator
    • 08.nov.2005
    • 3240

    Saraca masina cu ce a gresit? Astea sunt din ciclul" Nu incercati asa ceva acasa!"
    Curentul nu iarta!

    Comentariu

    • coretweaker
      Membru Marcant
      • 16.iul.2010
      • 889

      Postat în original de Consultant electrice
      Saraca masina cu ce a gresit? Astea sunt din ciclul" Nu incercati asa ceva acasa!"
      Oricum, nici masina nu s-a lasat cu una cu doua

      Comentariu

      • coretweaker
        Membru Marcant
        • 16.iul.2010
        • 889

        Cum in Romania mai toata lumea locuieste in spatii mai mici decat necesarul, este bine ca sunt si producatori de electrocasnice care se gandesc la lucrul asta, un exemplu fiind masina de spalat din fotografie, care are doar 33 cm si capacitatea de 4 kg.
        Fișiere Atașate

        Comentariu

        • Adamescu Ion
          • 19.apr.2024

          Revin la aspiratoare, cu deficientele lor: am constatat, la aspiratoarele noi, ca sint proiectate de ageamii. Sacul se lipeste de orificiul de aspiratie si in aceste conditii, aspiratia se face printr-o mica bucatica de sac, acesta infundindu-se repede pe portiunea respectiva.

          Comentariu

          • Consultant electrice
            Moderator
            • 08.nov.2005
            • 3240

            Solutia pentru a scapa de treaba asta era forma triunghiulara a sacului care nu permitea lipirea unui perete de zona verticala pe unde se trage aerul.
            Curentul nu iarta!

            Comentariu

            • Adamescu Ion
              Living Legend
              • 21.sep.2008
              • 1104

              Sau compartiment mai mare pentru sac sau sacul sa fie introdus intr-un cos plasa care sa nu permita lipirea nici a unei portiuni de orificiul de aspirare al motorului.
              Ma apuc de fabricat aspiratoare. Caut asociati!

              Comentariu

              • dan.e
                Incepator
                • 24.nov.2011
                • 1

                A cumparat cineva de la www.electrocasnicediscount.ro?
                Cautam un robot de bucatarie si am gasit pe acest site la aproape jumatate de pret fata de restul ofertelor de pe net doar ca produsele sunt reconditionate si au garantie 1 AN in loc de 2.
                A cumparat cineva astfel de produse???Imi poate da un sfat daca merita sa cumpar....

                Comentariu

                • ozzyboy
                  Incepator
                  • 07.iul.2011
                  • 57

                  sfat achizitie cuptor microunde

                  Un sfat pentru un cuptor cu microunde? Ce anume trebuie sa urmaresc la ele?
                  Eu am "cantarit" asa MARCA, VOLUMUL, PUTEREA si bineinteles pretul, adica un echilibru intre toate si am ales asa!!

                  Poate mai vine cineva cu o parere, multumesc!!

                  Comentariu

                  • coretweaker
                    Membru Marcant
                    • 16.iul.2010
                    • 889

                    Sa verifici daca are sau nu "grill", in caz ca ai nevoie de asa ceva. Oricum, este util sa fie acolo.

                    Comentariu

                    • ozzyboy
                      Incepator
                      • 07.iul.2011
                      • 57

                      da are si gril 1000W, iar pe microunde 900W.
                      Sincer nu am tinut cont sa aiba asa ceva....am avut un LG 4-5 ani de zile si nu am folosit nici macar o data grilul.

                      Comentariu

                      • Consultant electrice
                        Moderator
                        • 08.nov.2005
                        • 3240

                        Grilul de la microunde nu este folositor. Am cuptor electric care are doua rezistente de incalzire si sus si jos(microundele au doar sus) si poti prepara la el o groaza de mancaruri care doar cu grilul din microunde nu ies. Parerea mea, la microunde conteaza sa fie cu volum mai mare, in rest pretul isi cam spune diferenta. La cele mici si foarte ieftine inevitabil se strica timerele cam intr-un an doi daca sunt folosite sa zicem o data pe zi. Am un cuptor micro Moulinex care a trecut de 10 ani si merge perfect, iar zilele trecute m-a rugat un prieten sa ma uit la un cuptor Samsung mic care dupa 6 luni de functionare a scos odata fum si nu a mai mers.
                        Curentul nu iarta!

                        Comentariu

                        • ozzyboy
                          Incepator
                          • 07.iul.2011
                          • 57

                          Am stat si am mai cercetat "piata" si oscilez intre ELECTROLUX EMS21400W si Gorenje SMO 23 DGW.
                          Diferente sunt intre ele ...Electrolux vs Gorenje, 21l vs 23l, 800W vs 900W in favoarea Gorenje, insa Electolux-ul are designul mai placut (parca) si o utilizare ca pentru copii....Nu stiu ....astept un sfat de la d-voastra.

                          Comentariu

                          • Serban Valentin
                            Membru Marcant
                            • 12.nov.2006
                            • 384

                            Ce trebuie sa urmaresc cand cumpar un cuptor incorporabil pe gaze ?

                            Comentariu

                            • staretzu
                              Incepator
                              • 31.mar.2011
                              • 19

                              Salut, Trebuie sa aleg intre 2 combine frigorifice. Le-am comandat de la Emag vineri (black Friday) si acum trebuie sa renunt la una dintre ele:
                              Samsung RL40WGPS - 1485 RON
                              Hotpoint Ariston MTM 0811 F/HA - 1300 RON
                              Eu as opta pentru Ariston, dar as vrea niste pareri, va rog.

                              Comentariu

                              • PowerMC
                                Administrator
                                • 02.mai.2007
                                • 2237

                                La prima vedere as opta pentru Samsung, mi se pare mult mai practic atat pe parte de racitor cat si de congelator.
                                Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                                Community Manager MC

                                Comentariu

                                Procesare...