Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • tivriu cristina
    a răspuns
    Buna ziua , am si eu o Combina frigorifica Arctic AK366NFS+, 355 l, Clasa A+, No Frost, H 201 cm si astazi s-a aprins pe afisaj semnul exclamarii cu rosu. ce ar putea sa aiba?
    multumesc anticipat pentru raspuns

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    M-am lamurit acum si eu de ce ii spune pentru wok la tripla coroana.

    Speram ca a fost o explicatie bazata intradevar pe realitate nu una care sa va faca sa nu returnati produsul

    Lasă un comentariu:


  • MonaB
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Era vorba de butonul de la arzatorul pentru wok, tripla coroana. Dupa cateva incercari nereusite la reprezentanta TEKA Romania si Electronova de unde am cumparat plita, in final m-a lamurit tehnicianul de la service care si-a facut timp sa vina seara tarziu sa vada plita si sa-mi spuna ca asa e facut butonul la arzatorul acesta, ca sa poti tine apasat mai eficient la pozitia maxim pana se aprinde. Pacat ca altcineva nu stia si in manualul de utilizare nu era clar specificat. Eram pe punctul de a returna plita, gandindu-ma ca este un defect. Ce pot sa sper este ca asa si este, ca nu am alta cale sa aflu, showroom nu este in Cluj-Napoca.
    Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Wok din cate cunosc eu este un vas, nu stiu la care arzator va referiti exact.
    Consider ca este un defect, ar trebui sa functioneze la fel toti robinetii.

    Lasă un comentariu:


  • MonaB
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Buna ziua,
    Am cumparat de cateva zile o plita incorporabila pe gaz Teka de la Electronova. Nu am montat-o, doar am vrut sa verific daca butoanele functioneaza bine. Am observat ca butonul de la arzatorul wok nu are un parcurs continuu ca la celelalte trei normale. La pozitia maxim se afunda mai mult si nu poti sa continui cursiv spre pozitia minima. Trebuie sa-l ridici putin si abia apoi sa continui. Este vreo smecherie la arzatoarele wok? Asa trebuie sa se comporte butonul? Daca stiti ceva de asta, mi-ar prinde bine o opinie. Nu-mi dau seama daca e o defectiune. Aceasta este plita : http://www.teka.com/ro/products/view...4g_ai_al_tr_ci
    Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    E in regula asa atunci, sa aveti in vedere ca aerul extras de hota trebuie inlocuit de aer proaspat care sa intre in incapere pe undeva pentru a avea eficienta hota.

    Lasă un comentariu:


  • operagust
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Stiu ce zici, dar plita Bosch era prea scumpa, asa am incercat sa aleg ceva la un pret mai decent. Bucataria e destul de mica 8 mp2 de asta am ales o hota mai mica.

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Eu as fi ales o plita si un cuptor de la acelasi producator.

    In materie de hota prefer modelele trapezoidale. Sunt mai eficiente daca aveti loc pentru montaj si se gateste mai mult.

    Lasă un comentariu:


  • operagust
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Multumesc de pareri.
    In cele din urma dupa lungi cautari m-am decis la urmatoarele aparate:
    1.Cuptor Bosch HBN532E5 : http://www.emag.ro/cuptor-incorporab.../pd/D3VQCBBBM/
    2.Combina Frigorifica Beko RCNA400K20ZX : http://www.emag.ro/combina-frigorifi.../pd/D9N48MBBM/
    3.Plita Whirpool GMA 6422 IXL : http://www.emag.ro/plita-incorporabi...?ref=cart_item
    4.Hota Gorenje DF 6116E : http://www.emag.ro/hota-incorporabil...?ref=cart_item

    Ce parere aveti? Costul total este undeva la ~ 4000 Ron.

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Postat în original de doru_marciuc
    Banuiesc ca la alegerea mea se face referire . Posibil , dar functional prefer modelul cu congelator sus iar pina la urma culoarea a fost alegerea . Am avut un pitic pe creier .
    Teoretic miine ar trebui sa vina .

    Lasă un comentariu:


  • Temelye
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Postat în original de Mircea G
    ........... .... http://www.emag.ro/frigider-hotpoint.../pd/D8CGLBBBM/ ....pe asta il comand eu azi !
    Ar fi un neajuns la acest frigider din punctul meu de vedere si anume ca are congelatorul sus. Cele cu compartimentul de congelator jos si cel de frigider sus imi par mult mai practice,avind in vedere de cite ori se umbla la frigidere in raport cu congelatorul.

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Arata bine cuptorul, este elegant, mie personal imi si place acest Brand. Plita electrica sau cu gaz? Ideal ar fi din aceeasi gama ca sa arate bine.

    Lasă un comentariu:


  • operagust
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Salut,
    Sunt in etapa de achizionare electrocasnice si o sa incep cu plita si cuptorul electric.
    Ce parere aveti de cuptorul asta:
    Cumpara Cuptor incorporabil Electrolux EOA3454AOX, Electric, Multifunctional, Autocuratare catalitica, 72 l, 10 functii, Clasa A, Plus Steam, Convectie, Grill, Inox antiamprenta de la eMAG! Ai libertatea sa platesti in rate, beneficiezi de promotiile zilei, deschiderea coletului la livrare, easybox, retur gratuit in 30 de zile si Instant Money Back.

    ?
    Ce plita recomandati?
    Multumesc!

    Lasă un comentariu:


  • mezzadri
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Eu am avut un whirlpool al 6lea simt si s-a defectat rulmentul de la cuva dupa aprox 3 ani in care am folosit-o doar in weekend. Pe vremea aceea nu stiam multe despre masini de spalat... Acuma am un miele second si spala mult mai bine decat masina "veche".

    De asemenea, recomand modelul de tv Samsung Ue32j5100.

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Eu am un frigider Ariston tip inox si antiamprenta si arata excelent la vreo 8 ani de utilizare normala. Nu a fost tocmai ieftin cand l-am achizitionat.

    Lasă un comentariu:

Procesare...