Urmareste-ne pe Facebook

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

Am cumparat un aragaz marca Arctic.
    Si surpriza.
    Este fabricat in Turcia.
    Si uite asa sprijinim producatorii romani.
    Fișiere atașate

Comentariu

Eu zic ca tot la Gaesti e fabricat!

Comentariu

E in Turcia fabricat si importat de Roamnia - asa este de mult timp .
        Si din nimicuri poti face ceva bun .

Comentariu

Buna ziua, sunt in cautarea unei masini de spalat si chiar a unei combine frigorifice. Masina de spalat Whirpool, un AWO cu incarcare frontala, dupa 10 ani de folosinta si-a dat obstescul sfarsit. Ma-m orientat spre cea cu motor "Direct Drive" Inverter de la LG F4J6TY0W http://www.lg.com/ro/masini-de-spalat/lg-F4J6TY0W. Combina pe care o am acum este un Arctic, are si ea tot vreo 10 ani si asi dori sa o schimb cu alta cu o tehnologie mai noua. M-am oprit la GBB60NSYFE, cu compresor Linear Inverter, http://www.lg.com/ro/aparate-frigorifice/lg-GBB60NSYFE. Despre LG nu cunosc cum au service-ul, iar in ultimul timp am observat ca sunt cele mai vandute si au introdus tehnologii peste ceilalti competitori. Opinii pro sau contra la alegerile mele sunt binevenite. Multumesc!

Comentariu

• Răspuns la: Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

Tehnologii sau marketing? Eu apreciez la o masina de spalat sa fie silentioasa si sa aiba functii usor accesibile, eventual cu 1-2 programe pe care sa le memorezi dupa propriul plac si am constatat ca o masina slim isi face treba si are capacitate destula.
            Atentie ca sunt multe masini care au mentionate capacitati mari dar sunt valabile doar pentru anumite programe,
            Curentul nu iarta!

Comentariu

Un prieten are nevoie de o hota standard, 90 cm, cat mai puternica.
              A cazut rezolvarea problemei pe mine, asa ca va cer ajutorul!
              Unde gasesc o hota normala/standard de calitate si cat mai "puternica"?!
              Ce am gasit prin Flanco, Brico, Media Galaxy, Ocean nu mi-au placut.

Comentariu

Buna ziua,eu am cumparat de la Ikea.

Comentariu

Ar fi asa:
                  Electrolux EFC90151X
                  Gorenje IHGC963S4X, 550 m³/h, 3 viteze, Sticla
                  Gorenje GHT92X, 641 m³/h, 174 W

Acum depinde si de buget si de designul dorit.
                  Curentul nu iarta!

Comentariu

• In spatele masinii de spalat miroase a ars

Buna seara,

Azi am observat asta, sper ca am postat in timp util: in spatele masinii de spalat miroase a ars.
                    In timp ce spala, in timp ce stoarce... in general, cand masina functioneaza a inceput sa miroasa a ars "in jurul ei". E miros ca de niste fire care nu fac contact perfect - un miros foarte cunoscut mie, pentru ca m-am confruntat cu problema asta (niste prelungitoare ieftine care tot faceau sa sra sigurantele).
                    Am pus mana pe cabluri, nu sunt nici macar caldute. M-am uitat la contoar - nu se invarte prea repede - mentionez asta pentru a specifica ca masina nu a incalzit prea mult apa.

Ce sa fie? Daca ma apuc sa o desfac, la ce sa ma uit?

Masina e un LG Tromm, cred ca are minimum 10 ani vechime (nu sunt primul proprietar).

Multumesc!

Comentariu

• Răspuns la: In spatele masinii de spalat miroase a ars

Prima verificare trebuie facuta la ansamblul priza-stecher. Daca acolo e totul in regula, trebuie desfacuta masina si vazut ce-i acolo. De la distanta, pe forum, e greu de dat solutii in astfel de situatii.
                      LARGO AL FACTOTUM

Comentariu

Procesare...
                      X
                      sigla BRAT