Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • B K
    Incepator
    • 11.ian.2014
    • 84

    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Postat în original de gmtiby
    Revin 1700W !
    Pe acolo oricum

    Comentariu

    • gmtiby
      Living Legend
      • 24.oct.2008
      • 1192

      Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

      Da B K , oricum, in mare pana in 2000 W!

      Comentariu

      • gmtiby
        Living Legend
        • 24.oct.2008
        • 1192

        Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

        @ B K , pe spatele lui, exista o eticheta, sau in cel mai rau caz pe laterale, dar probabil e mai greu de ajuns la acea eticheta !

        Comentariu

        • B K
          Incepator
          • 11.ian.2014
          • 84

          Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

          Postat în original de gmtiby
          @ B K , pe spatele lui, exista o eticheta, sau in cel mai rau caz pe laterale, dar probabil e mai greu de ajuns la acea eticheta !
          L-am intors pe toate partile si n-am gasit nimic. Este model din ala mare , cam cat un cuptor si jumatate normal , cu 3 butoane sus. Revin cu un link cu ceva asemanator.

          Comentariu

          • gmtiby
            Living Legend
            • 24.oct.2008
            • 1192

            Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

            Asteptam !

            Comentariu

            • B K
              Incepator
              • 11.ian.2014
              • 84

              Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

              Modelul exact nu-l gasesc , dar pun ceva asemanator . Singura diferenta este ca al meu are 3 butoane , asta are 2 , ii lipseste butonul de timer cred.

              Pe ideall.ro ai reduceri mari la Cuptoare încorporabile. 🎁 Bucură-te de transport cu verificare colet în toată țara. 📦


              Majoritatea au 2kw
              Ultima editare de Consultant electrice; 06.feb.2014, 23:11.

              Comentariu

              • gmtiby
                Living Legend
                • 24.oct.2008
                • 1192

                Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                Da, asa e ! Ai grija ce siguranta ai pe traseul respectiv !

                Comentariu

                • bogdanfnf`
                  Membru Marcant
                  • 26.dec.2007
                  • 630

                  Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                  Salutare ,

                  Va rog sa imi recomandati un frigider mic , cu un consum foarte mic , vreau sa il folosesc conectat la o instalatie solara de un 1,5 kw . Mai nou sunt trecute clasele ce consum pe ele si nu consumul in watti .

                  Mmultumesc

                  Comentariu

                  • B K
                    Incepator
                    • 11.ian.2014
                    • 84

                    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                    Clasele de consum nu sunt trecute degeaba pe ele , reflecta consumul de energie. De ex la clasele A+ consumul este de 200 - 250 kw / an , deci un frigider de clasa A+ merge fara probleme la 1.5 kw. Mai intervine si locatia unde este asezat frigiderul , daca il ti undeva unde este foarte cald , automat consumul creste.

                    Comentariu

                    • Consultant electrice
                      Moderator
                      • 08.nov.2005
                      • 3240

                      Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                      Cele mai mici frigidere sunt de tip solid state fara compresor, cum sunt cele pentru camerele de hotel, cele pentru vinuri etc. Consumul este mai mic cred, insa si randamentul este mic, adica nu este comparabil cu eficienta unui sistem cu compresor. Daca vreti sa il folositi sa tineti niste bauturi la rece isi va face treaba, pentru alimente este recomandat un frigider cu compresor. Locatia si temperatura medie ambientala este importanta si se reflecta in consum la oricare sistem.
                      Curentul nu iarta!

                      Comentariu

                      • s3by87
                        Incepator
                        • 19.feb.2014
                        • 1

                        Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                        Salutare,
                        Am si eu nevoie de niste sfaturi daca ma poate ajuta cineva. Am nevoie de o cafetiera pt acasa si m-am orientat la asa ceva: Grundig KM 8260

                        As vrea sa stiu daca are cineva informatii mai multe despre ea, daca o are sau a avut-o. As mai vrea sa stiu daca aveti idee despre site-ul postat. Au preturi foarte bune in general si as vrea sa stiu daca sunt de incredere.

                        Va multumesc!

                        Comentariu

                        • Consultant electrice
                          Moderator
                          • 08.nov.2005
                          • 3240

                          Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                          Este un model mai vechi dupa mine, gama actuala arata cam asa:
                          Cumpara Cafetiera Grundig KM6280, 1000 W, 1.8 l, 12 cesti, Negru de la eMAG! Ai libertatea sa platesti in rate, beneficiezi de promotiile zilei, deschiderea coletului la livrare, easybox, retur gratuit in 30 de zile si Instant Money Back.

                          Diferenta de pret este nesemnificativa si cred ca si magazinul este mai serios plus ca aveti si transport gratuit
                          Curentul nu iarta!

                          Comentariu

                          • verabrad
                            Incepator
                            • 23.mar.2008
                            • 12

                            Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                            Buna ziua,
                            Am si eu nevoie de ajutor in alegerea unui cuptor electric incorporabil.Bugetul alocat este intre 2000-3000 ron, vreau sa fie cu curatare catalitica sau aqua clean, grill, ghidaje telescopice, retete prestabilite. instalatia electrica este pe cupru de 2,5 mm ,. As prefera sa fie control mecanic si electric, tach screenul parandu-mi un punct slab. Fac des prajituri si cozonaci, pana in prezent avand cuptor pe gaz.

                            Va multumesc anticipat!

                            Comentariu

                            • Consultant electrice
                              Moderator
                              • 08.nov.2005
                              • 3240

                              Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                              O varianta, curatare cu piroliza
                              Whirlpool AKZM 6570 IXL

                              A doua varianta cu mai multa electronica si mai multe luminite, curatare cu aburi:
                              Samsung BQ2Q7G/BOL

                              In alegere intra insa si design-ul, culorile si feeling-ul cand intri in contact cu aparatul. La o astfel de cheltuiala trebuie mers in magazine si pus efectiv mana vazut cum se misca butoanele , cum se deschide usa, ce ghidaje are etc
                              Curentul nu iarta!

                              Comentariu

                              • verabrad
                                Incepator
                                • 23.mar.2008
                                • 12

                                Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                                va multumesc pentru sugestie. Fiind din Tg Jiu, nu gasesc in magazinele de electrocasnice decat variantele ieftine, fiind nevoita sa comand modelul pentru livrare in magazin sau prin curierat. Am citit ca la autocuratarea cu piroliza pot fi probleme cu sigurantele, etc.Ma atrage modelul AKZM 655 de la Whirpool deoarece am citit ca are control mecanic si electronic (ma tem ca se va duce tach screenul la unele foarte automatizate) si am vazut pe site-uri si la Gorenjie modele interesante la bugetul acordat, plus garantie 5 ani. Ce parere aveti, sau sugestii? va multumesc anticipat!

                                Comentariu

                                Procesare...