Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • gi0
    Membru
    • 18.mar.2008
    • 131

    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Sunt de acord cu dumneavoastra,dar m-am saturat sa tot cumpar lucruri ieftine si sa le tot schimb.Sper si eu ca luand ceva mai scump si calitatea si fiabilitatea este pe masura..Si tocmai pentru ca nu pot sa le mai dchimb pe viitor,ma indrept spre aparate cu fiabilitatea dovedita in timp indelungat.Si cred ca oricine ar avea mai multi banuti,inclusiv d-voastra ati da mai mult decat 1.000ron pe un produs.
    As gandi altfel,in cazul meu,renunt la masina de spalat vase pentru ca nu este necesara doar pentru doua persoane,si mai adaug la frigider si masina de spalat,foarte necesare intr-o gospodarie.
    Cu stima.
    Ultima editare de gi0; 06.aug.2014, 14:35.

    Comentariu

    • sisica_si
      Membru Marcant
      • 19.dec.2013
      • 925

      Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

      Poi de la 1000 RON la 1000 Euro... e cale lunga.
      Cu 1000 Euro as lua toate electrocasnicele in casa, electrocasnice fiabile.
      Sa fim seriosi, cine va tine o masina de spalat 20 de ani?
      Cum spuneam mai sus a mea se duce deja spre 10 si nu da semne de oboseala.
      Ce sa ii mai cer pentru 1000 RON?
      A fost forjata zilnic si au fost zile in care a bagat si cate 4 spalari.
      Nu am folosit programe scurte la ea, am bagat de toate in ea, de la ciorapi la paturi de lana la incaltari si filtrele de aluminiu ale hotei.
      MERGE foarte bine... de ce as lua una de 1000 EURO si nu alta tot de 1000 RON?

      Comentariu

      • gi0
        Membru
        • 18.mar.2008
        • 131

        Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

        Imi pare rau,dar eu nu pot avea incredere intr-o masina de spalat care costa doar 1000 ron.Nu uitati ca nu toata lumea este la fel de norocoasa cum sunteti d-voastra.
        Suntem offtopic deja.Discutam de preturi in loc sa discutam despre produse.
        Cu stima.

        Comentariu

        • sisica_si
          Membru Marcant
          • 19.dec.2013
          • 925

          Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

          Pretul la produse... produse elctrocasnice.
          Nu e noroc, wirpool, marca consacrata.
          De asemenea am avut un indesit care are 15, functioneaza si acum la cei carora le-am donat-o.
          Nu e noroc, e indesit marca conscrata.
          Asa ca norocul iese din discutie.

          Comentariu

          • gi0
            Membru
            • 18.mar.2008
            • 131

            Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

            Ma bucur pentru d-voastra stimate domn.
            Eu am acum masina de spalat samsung si sunt foarte multumit.
            Mi-ati spus ca alegerile mele nu merita banii,va rog respectos sa faceti cateva propuneri pentru:masina de spalat rufe 9kg,combina frigorifica cu congelator peste 110 litri,plita mixta gaz/inductie,cuptor electric cu curatare pirolitica si hota silentioasa minim 350mc/h cu evacuare afara.
            Cu stima.

            Comentariu

            • sisica_si
              Membru Marcant
              • 19.dec.2013
              • 925

              Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

              Eu nu am spus ca nu merita bani, am spus ca nu merita o investitie ata de mare.
              Mi se par exagerat de scumpe.
              Nu mai recomand nimic, ma retrag din discutie.
              Bafta in alegerea cea mai buna.

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6701

                Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                De ce neaparat masina de spalat cu 9 kg ? Cu 5-6 nu e buna ? Cat spalati pe saptamana , la cate persoane ?
                9 kg = Whirlpool AWOE 91202, 1200 RPM, 9 kg, Clasa A++ ar fi un ex
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                • gi0
                  Membru
                  • 18.mar.2008
                  • 131

                  Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                  Este buna si de 5-6kg,dar nu poti spala o patura sau ceva mai mare,nu este spatiu suficient in cuva.Cred ca 7-8 kg ar fi perfect.
                  Doua persoane,doar doua,stimate domn.

                  Comentariu

                  • gi0
                    Membru
                    • 18.mar.2008
                    • 131

                    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                    Postat în original de sisica_si
                    Eu nu am spus ca nu merita bani, am spus ca nu merita o investitie ata de mare.
                    Mi se par exagerat de scumpe.
                    Nu mai recomand nimic, ma retrag din discutie.
                    Bafta in alegerea cea mai buna.
                    Am cerut opinia d-voastra completa,inclusiv preturile alese de d-voastra.Adica cum considerati ca ar fi ok,dar pentru cerintele mele.
                    Chiar va rog sa ramaneti in discutie.
                    Cu toata stima.

                    Comentariu

                    • coby
                      Living Legend
                      • 21.feb.2012
                      • 6701

                      Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                      Postat în original de gi0
                      Este buna si de 5-6kg,dar nu poti spala o patura sau ceva mai mare,nu este spatiu suficient in cuva.Cred ca 7-8 kg ar fi perfect.
                      Doua persoane,doar doua,stimate domn.
                      Cele de 5-6 kg sunt cele mai uzuale restul is mai rare si mult mai scumpe dar fac acelasi lucru ; ca sa speli o plapuma se poate dar numai daca e din vatelina , daca e din puf si pene se duce la curatatorie chimica ( eu asa procedez , nu mi bat capul la uscare etc ) . pt diferenta de pret nu stiu daca merita ( pt mine sigur nu , pt altii nu stiu ) .
                      Si din nimicuri poti face ceva bun .

                      Comentariu

                      • gi0
                        Membru
                        • 18.mar.2008
                        • 131

                        Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                        Multumesc frumos pentru raspuns.
                        Inclin totusi spre miele ,7 kg.
                        Cu stima.

                        Comentariu

                        • gi0
                          Membru
                          • 18.mar.2008
                          • 131

                          Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                          Imi puteti spune o opinie despre cuptoarele electrice si plitele mixte gaz/inductie de la electrolux?
                          Aveti alta recomandare?
                          Ce am gasit si mi-a placut:
                          Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.

                          Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.

                          Multumesc.
                          Cu toata stima.

                          Comentariu

                          • gi0
                            Membru
                            • 18.mar.2008
                            • 131

                            Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                            Stimati domni,ce firme producatoare de masini de spalat dau garantie mai mare si pe care le considerati in top trei la un pret de achizitie de 3700 ron?
                            Tocmai am fost informat ca miele da garantie,la masina pe care o doresc,doar 2 ani.O firma premium nu ar trebui sa extinda garantia sau are importanta prea mare?Miele ofera garantie 10 ani,cu capacitate 8kg,dar pretul este 4700 ron.Parca mi-a taiat elenul acela...stiti d-voastra...
                            Cum vi se pare aceasta ”oferta” sau cum o interpretati in comparatie cu alte firme considerate sub nivelul miele dar cu garantie mai mare?
                            Cu stima.

                            Comentariu

                            • Galaxy
                              Membru
                              • 21.dec.2012
                              • 261

                              Re: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                              Fara a fi deloc ironic, dar acum te mai uiti la 1000 de lei cand ai garantie extinsa si capacitate mai mare?
                              3700 este oricum mult pentru o masina de spalat. 4700 e la fel. Insa lasand asta la o parte, daca as fi fost decis pentru cea cu 3700 si nu mi-ar fi convenit ceva, as trece la cea cu 4700 fara mari probleme.

                              Comentariu

                              • gi0
                                Membru
                                • 18.mar.2008
                                • 131

                                Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                                Nu sunteti ironic si probabil ca acea garantie de 10 ani merita 1000 ron in plus.
                                Am incredere si in cea mai ieftina,insa ma mira faptul ca este doar 2 ani garantia.
                                Cu stima.

                                Comentariu

                                Procesare...