Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Mircea G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12085

    Răspuns la: Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

    Postat în original de Jan
    ieri- maestrii improvizatilor, azi- maestrii exagerarilor
    La un asemenea consumator nu se folosesc prize!
    [ATTACH=CONFIG]88303[/ATTACH]

    Mehr als 3 Mio. Produkte ✓ 5.000 geprüfte Händler ✓ Neuware ✓ Rabatte & Gutscheine ✓ Sicher bestellen ✓ PayPal Käuferschutz

    in lipsa, se pot folosi doze de genul:

    cu legatuara fixa, sau
    http://www.bachmann.com/ro/produkte/...tru-bucatarii/
    In afara de chestia din link 2 , care este o banala regleta , restul nu exista la noi , si nici nu sint ceva deosebit ....
    ...dar suna bine " electroaragaz " ...!?
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • Jan
      Membru
      • 06.iul.2006
      • 176

      Răspuns la: Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

      Postat în original de Mircea G
      In afara de chestia din link 2 , care este o banala regleta , restul nu exista la noi , si nici nu sint ceva deosebit ....
      ...dar suna bine " electroaragaz " ...!?
      Da, ai dreptate maestre, suna ca … rectific:


      Scuze pentru banalitatile postate mai sus si multumesc pentru atentionare.

      Comentariu

      • Consultant electrice
        Moderator
        • 08.nov.2005
        • 3240

        Răspuns la: Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

        Postat în original de titigeolgau
        Salut, stie cineva diferenta dintre aceste tipuri de convectoare in afara de pret? Ce stiu eu- primul model plaja de preturi 50-100 lei ,aprox, in principiu 3 trepte caldura ,750,1250,2000 w. Al doilea model plaja de pret incepe de pe la 200 lei la puterea de 1000w, si element de incalzire in x din aluminiu. Ce ma intereseaza este daca al doilea model are cumva un randament mai mare decat primul adica primul tramsforma 2000w din en electrica in 2000w energie termica .al doilea face acelasi lucru??? desi este cam de 3 ori mai scump?
        Randamentul este acelasi atata timp cat nu se emite si "lumina" din elementul de incalzire.
        Cel de-al doilea model probabil este optimizat sa trimita caldura catre fata care nu este orientata pe perete si din cauza constructiei este ceva mai scump.

        La astfel de convectoare eu urmaresc sa aiba doua trepte de puteri diferite, respectiv 750w si 1250W si un termostat care sa fie silentios daca il folosesc si peste noapte. Treptele este bine sa fie cu butoane separate ca sa alegi orice combinatie vrei. Mai sunt unele convectoare cu comutator de trepte rotativ unde ai o treapta de 1000W si a doua de 2000W, eu personal insa asa cum am mentionat as alege prima varianta.
        Curentul nu iarta!

        Comentariu

        • Galaxy
          Membru
          • 21.dec.2012
          • 261

          Re: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

          salutari,

          Ce parere aveti despre cuptoarele electrice Samsung? De ex. asta


          Stiu ca marcile cu traditie la noi sunt Bosch, Electrolux, etc... dar ma intereseaza daca are cineva Samsung si daca au avut experiente pozitive sau negative cu el.

          Comentariu

          • Consultant electrice
            Moderator
            • 08.nov.2005
            • 3240

            Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

            Samsung la gamele ieftine stau foarte prost - sunt patit personal cu aspiratoare (nu chiar cel mai ieftin) si cu un cuptor cu microunde.
            Curentul nu iarta!

            Comentariu

            • Galaxy
              Membru
              • 21.dec.2012
              • 261

              Re: Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

              Postat în original de Consultant electrice
              Samsung la gamele ieftine stau foarte prost - sunt patit personal cu aspiratoare (nu chiar cel mai ieftin) si cu un cuptor cu microunde.
              Eu am folosit pana acum 3 cuptoare cu microunde, toate Samsung, si mai ieftine si mai scumpe (in diverse locatii, inclusiv la lucru unde e folosit destul de intens). Nici unul n-a avut probleme, drept urmare mi-am luat si eu unul. Merge perfect ... are doar o saptamana

              Nu stiu insa cum stau la capitolul cuptoare electrice incorporabile, pentru ca aici nu au cota mare de piata.

              Comentariu

              • Cherubino
                Living Legend
                • 10.iul.2006
                • 1688

                Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                Postat în original de Consultant electrice;591275[B
                ]Samsung la gamele ieftine stau foarte prost[/B] - sunt patit personal cu aspiratoare (nu chiar cel mai ieftin) si cu un cuptor cu microunde.
                M-ati cam speriat cu asta, ca tocmai ce mi-am luat un aspirator Samsung Easy. Oricum sunt foarte mahnit, intrucat vechiul aspirator care si-a dat obstescul sfarsit era un Panasonic de 1400 W pe care l-am "forjat" zilnic (uneori chiar si de 2 ori pe zi) timp de aproape 12 ani, fara sa aiba vreo defectiune in acest timp si sunt convins ca nu voi mai gasi vreodata unul la fel de trainic. Asta nou are totusi 4 ani garantie si chestia asta ma mai linisteste un pic.
                LARGO AL FACTOTUM

                Comentariu

                • agicutza
                  Incepator
                  • 22.mar.2015
                  • 1

                  Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                  Buna ziua vin cu o parere personala pentru voi in ceea ce priveste un nou tip de aspirator. Este vorba despre un aspirator de ultima generatie Philips PowerPro expert , FC9723/09 cu putre de 2000watt la aspirare ,un aspirator care nu mai foloseste uzualul sac din textil , sau din hartie , ci un recipient din material plastic care are incorporat un filtru ce nu trebui inlocuit cu timpul. Acest aspirator este conceput să atingă performanţă maximă cu clasa de eficienţă energetică A .Construcţia aerodinamică a PowerCyclone 6 minimizează rezistenţa la aer şi asigură rezultate excepţionale de curăţare prin 3 etape deosebit de eficiente: 1) Aerul intră rapid în PowerCyclone graţie orificiului de admisie aer drept şi lin. 2) Circuitul curbat de aer direcţionează rapid aerul în sus în compartimentul ciclonic. 3) În partea de sus a filtrului ciclonic, lamelele de evacuare îndepărtează eficient praful din aer.Periile de care dispune acest aspirator sunt unele de inalta clasa.O perie TriActiveMax 3 în 1 cu talpa speciala ce curata covorul in profunzime, prin orificiul mare din partea din fata aspira si elemente de dimensiuni mai mari, iar praful nu are cum sa va scape deoarece mai are orificii de aspirare si in partile laterale ale talpii.Pentru suprafete mai dure, gen gresie , parchet puteti folosi talpa ultrasubtire ce se poate roti la 180 de grade. Recipientul de praf este foarte usor de golit.Doar il defaci din interiorul aspiratorului printr-un simplu click si il golesti la cosul de gunoi.Filtrul este foarte usor de spalat , o data la cateva luni doar sub jet de apa.Vi-l recomand cu toata increderea deoarece in comparatie cu vechiul meu aspirator , un Daewoo de 1500 de watt, este o super bijuterie in gospodarie. Curatenia este gata intr-o clipa, si mai aveti timp si pentru voi . Eu am avut posibilitatea sa testez acest aspirator prin intermediul enei campanii de testare oferita de
                  Ultima editare de Consultant electrice; 24.mar.2015, 09:35.

                  Comentariu

                  • coby
                    Living Legend
                    • 21.feb.2012
                    • 6701

                    Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                    Postat în original de agicutza
                    .... Este vorba despre un aspirator de ultima generatie Philips PowerPro expert , FC9723/09 cu putre de 2000watt la aspirare
                    La peste 1000 lei cat costa , gasesti ceva mai bun cu siguranta ...
                    Si din nimicuri poti face ceva bun .

                    Comentariu

                    • uceniculgica
                      Membru Marcant
                      • 10.ian.2013
                      • 572

                      Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                      Postat în original de agicutza
                      Este vorba despre un aspirator de ultima generatie Philips PowerPro expert , FC9723/09 cu putre de 2000watt la aspirare
                      de unde sti ca are 2000w?

                      Comentariu

                      • Galaxy
                        Membru
                        • 21.dec.2012
                        • 261

                        Re: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                        Eu ca si aspirator folosesc unul asa, mai de la tara, cu un singur buton, fara reglaj al puterii de aspirare, fara cordon retractabil, fara nush-ce perii: un Karcher.
                        In schimb aspira fara probleme tot ce intalneste in cale

                        Comentariu

                        • Consultant electrice
                          Moderator
                          • 08.nov.2005
                          • 3240

                          Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                          Postat în original de agicutza
                          Buna ziua vin cu o parere personala pentru voi in ceea ce priveste un nou tip de aspirator. Este vorba despre un aspirator de ultima generatie Philips PowerPro expert , FC9723/09 cu putre de 2000watt la aspirare ,un aspirator care nu mai foloseste uzualul sac din textil , sau din hartie , ci un recipient din material plastic care are incorporat un filtru ce nu trebui inlocuit cu timpul. Acest aspirator este conceput să atingă performanţă maximă cu clasa de eficienţă energetică A .Construcţia aerodinamică a PowerCyclone 6 minimizează rezistenţa la aer şi asigură rezultate excepţionale de curăţare prin 3 etape deosebit de eficiente: 1) Aerul intră rapid în PowerCyclone graţie orificiului de admisie aer drept şi lin. 2) Circuitul curbat de aer direcţionează rapid aerul în sus în compartimentul ciclonic. 3) În partea de sus a filtrului ciclonic, lamelele de evacuare îndepărtează eficient praful din aer.Periile de care dispune acest aspirator sunt unele de inalta clasa.O perie TriActiveMax 3 în 1 cu talpa speciala ce curata covorul in profunzime, prin orificiul mare din partea din fata aspira si elemente de dimensiuni mai mari, iar praful nu are cum sa va scape deoarece mai are orificii de aspirare si in partile laterale ale talpii.Pentru suprafete mai dure, gen gresie , parchet puteti folosi talpa ultrasubtire ce se poate roti la 180 de grade. Recipientul de praf este foarte usor de golit.Doar il defaci din interiorul aspiratorului printr-un simplu click si il golesti la cosul de gunoi.Filtrul este foarte usor de spalat , o data la cateva luni doar sub jet de apa.Vi-l recomand cu toata increderea deoarece in comparatie cu vechiul meu aspirator , un Daewoo de 1500 de watt, este o super bijuterie in gospodarie. Curatenia este gata intr-o clipa, si mai aveti timp si pentru voi . Eu am avut posibilitatea sa testez acest aspirator prin intermediul enei campanii de testare oferita de
                          Mie imi suna a reclama mascata si din acest motiv am eliminat acel link. Avem nevoie de pareri ale userilor care chiar folosesc asa ceva nu de reclame. "Curatenia este gata intr-o clipa, si mai aveti timp si pentru voi" - suntem satui de reclamele de la tv cu produse "miraculoase" care daca le comanzi chiar acum primesti doua, dar stai defapt trei.
                          Curentul nu iarta!

                          Comentariu

                          • miushka
                            Incepator
                            • 14.apr.2015
                            • 2

                            Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                            Postat în original de Consultant electrice
                            Mie imi suna a reclama mascata si din acest motiv am eliminat acel link. Avem nevoie de pareri ale userilor care chiar folosesc asa ceva nu de reclame.
                            Eu folosesc un Philips (Performer Expert) si sunt foarte multumita, trage de rupe. Si imi convine consumul mic, 650W.

                            Comentariu

                            • spik1
                              Living Legend
                              • 20.apr.2012
                              • 2271

                              Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                              "agicutza" si "miushka".......

                              Comentariu

                              • miushka
                                Incepator
                                • 14.apr.2015
                                • 2

                                Răspuns la: Electrocasnice (pareri, probleme, sugestii etc)

                                Postat în original de spik1
                                "agicutza" si "miushka".......
                                ))))) nu-ti place usernameul meu?

                                Comentariu

                                Procesare...