Acces usa apartament hotel

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • RaspoElectric
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    AICI si AICI
    Poate sunt utile.
    Cu respect ... Ovi

    Lasă un comentariu:


  • leon
    a răspuns
    Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    Incercati si adresa:

    s-ar putea gasi citeva informatii utile

    Lasă un comentariu:


  • RaduCA
    a răspuns
    Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    Postat în original de RaspoElectric
    Am catalog de la ei in format pdf (2,5 mb cu poza si descriere) pt fiecare produs dar e prea mare sa-l atasez. [...]
    Dacă este posibil, postaţi link-ul PDF-ului. Dacă nu, aţi putea încărca fişierul pe un site de sharing şi apoi să postaţi aici link-ul respectiv.

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    Da, probabil ca in PDF sunt mai multe detalii, eventual pentru Raducu daca are nevoie i le puneti pe un email ceva in caz ca mai are nevoie de informatii in plus.
    Sunt curios cam ce viata are o baterie la o astfel de usa de camera de hotel.

    Lasă un comentariu:


  • RaspoElectric
    a răspuns
    Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    Am catalog de la ei in format pdf (2,5 mb cu poza si descriere) pt fiecare produs dar e prea mare sa-l atasez.
    E cam tot ceva asemanator cu cei de la icco-systems.
    Cu respect ... Ovi

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    N-au poze n-au mai nimic din 4 randuri de descriere in cateva cuvinte nu prea ne dam seama ce si cum.
    Cel mai corect sistemul este prezentat aici: http://www.icco-systems.ro/control-acces-hotelier.html si este cu baterii chiar daca memoreaza si evenimente.

    Lasă un comentariu:


  • RaspoElectric
    a răspuns
    Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    AICI aveti cateva sisteme de control si acces hotelier cu soft de gestionare a evenimentelor.Nu cred ca e cu baterie sistemul acesta.
    Cu respect ... Ovi

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    Se lucreaza cu cartele master care deschid orice usa si cu cartele programate strict pentru o perioada cat sta clientul, in caz ca "o pierde" sa nu poata reveni cu ea ulterior sa deschida usa. Mai exista sisteme de acces dar nu pentru usi de hotel care sunt plasate pe perete nu pe usa pentru a elimina conductoarele mobile (deschis / inchis usa). Aceste sisteme au tastatura pentru cod, au cititor de amprente sau cititor al retinei pentru zonele cu cerinte de securitate inalte, iar zavorarea usii se face prin blocarea sau deblocarea unei clapete mobile aflate pe tocul usii.
    Cele de hotel care se monteaza pe usa sunt clar cu baterii.

    Lasă un comentariu:


  • raducu_ilie
    a răspuns
    Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    Si daca se doreste controlul functiilor de acces in anumite camere nu se folosesc aceleasi sisteme? Imi cer scuze dar este prima data cand ma lovesc de asa ceva si vreau sa fiu sigur ca inteleg. Dl Leon cat si Dl Consultant spun ca acea unitate are o sursa de energie independenta (baterie). Majoritatea sistemelor de acest fel sunt asa? Va multumesc!

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    Din cate stiu eu ansamblul respectiv cu acces pe baza de cartela este alimentat de la o baterie de 9V. Stiu ca am fost odata la hotel si nu mai puteam intra in camera, a venit mesterul a scos un shild a deschis mecanic cu o cheie si a inlocuit bateria.

    Lasă un comentariu:


  • leon
    a răspuns
    Răspuns la: Acces usa apartament hotel

    Postat în original de raducu_ilie
    ... proiecte de acest gen (cateva exemple) precum si modul de cablare...
    Yala de hotel este destinată echipării uşilor de hotel sau birouri cu un sistem de acces care
    nu necesită conexiuni electrice (cabluri suplimentare noi îngropate în pereţii clădirii)…

    Lasă un comentariu:


  • raducu_ilie
    a creat un topic Acces usa apartament hotel

    Acces usa apartament hotel

    Buna dimineata!
    Am de facut o instalatie la un hotel care cuprinde si accesul pe baza de cartela in camera (apartament). Desi am cautat pe net data despre acest lucru nu am fost multumit de ce am gasit. Ma intereseaza ce ati folosit cand ati avuta proiecte de acest gen (cateva exemple) precum si modul de cablare. Va multumesc!
    PS nu stiu daca ar fi trebuit sa postez la securitate sau la electrica. ).
Procesare...