Imagini haioase din breasla

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • RaspoElectric
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    De-as lucra la protectia consumatorului le-as da amenzi zilnic pana i-as inchide.

    Lasă un comentariu:


  • RaspoElectric
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Postat în original de Cherubino
    ......Oricum, mie cel mai mult imi place cea Merve. Am eu asa o slabiciune pentru marca asta.
    Cum am eu pt Comtec?

    Lasă un comentariu:


  • Cherubino
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Postat în original de raducu_ilie
    Toate sunt de 63A. Generalul la acest aparatament era un MPR de 100A. Conductoarele erau cu izolatia desfacuta de la conexiuni cca 4-5 cm si stateau unul fata de altul la cativa mm. Dozele aveau toate dare de fum pe langa ele dar totul functiona minunat.
    Pai functiona minunat ca mai dadea si oleaca de caldura, pe langa curent (ca doar unde-i o urma de fum trebuie sa fie si niscai foc), iar asta conteaza foarte mult acum, pe frigul asta.
    Oricum, mie cel mai mult imi place cea Merve. Am eu asa o slabiciune pentru marca asta.

    Lasă un comentariu:


  • raducu_ilie
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Toate sunt de 63A. Generalul la acest aparatament era un MPR de 100A. Conductoarele erau cu izolatia desfacuta de la conexiuni cca 4-5 cm si stateau unul fata de altul la cativa mm. Dozele aveau toate dare de fum pe langa ele dar totul functiona minunat.

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Nici eu nu imi dau seama ce valori sunt pe acolo. Timp de expunere mare, miscarea camerei etc

    Lasă un comentariu:


  • Cherubino
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Postat în original de raducu_ilie
    Interventie la un client care avea minunea de mai jos. "Nu a declansat niciodata" imi spunea dl propietar. Mandru binenteles.
    Mi se pare mie sau sunt de 63 A, ca e putin neclara poza? Oricum, asta e doar unul din cele douasutetreispemilioane de tablouri similare existente pe cuprinsul patriei, tablouri de care proprietarii lor sunt extrem de mandri ("e cu sigurante de-alea automate, dom'le, cum sa nu fie bun?").

    Lasă un comentariu:


  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Nu ma pricep prea bine....pare dezordonat, dar functioneaza bine ...unde este problema , sa stim si noi ?

    Lasă un comentariu:


  • raducu_ilie
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Interventie la un client care avea minunea de mai jos. "Nu a declansat niciodata" imi spunea dl propietar. Mandru binenteles.
    Fișiere Atașate

    Lasă un comentariu:


  • todorovicim
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Am ramas placut impresionat de "adezivul"ala subtire cu care face"brunetul"acea bolta fermecata.Are figura de mester"Manole"->face jumatate din lucrare si "partie cade"...

    Lasă un comentariu:


  • Scifficus
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Fizica, indemanare, ochi. Adica raritati.

    Lasă un comentariu:


  • FilipT
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Asa e. Cineva care nu a avut habar a postat acel video pe siteul romanesc, si eu nu am reust sa dau nici cum de alte detalii nestiind cum ii zice in alta limba la constructia de acel gen.

    E chiar o arta cum zideste acolo si am vizionat mai multe astfel de constructii pe youtube.

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    M-am tot uitat la filmulet si ma asteptam sa cada, sa se darame ceva pana la urma insa bag seama ca "Dorel" stie sa faca si treaba.

    Lasă un comentariu:


  • FilipT
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Postat în original de uceniculgica
    este un acoperis de caramida in bolta ca sa se poata sustine

    gasesti clipuri pe youtube despre asta, cauta dupa boveda catalana
    multumesc mult

    Lasă un comentariu:


  • uceniculgica
    a răspuns
    Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    este un acoperis de caramida in bolta ca sa se poata sustine

    gasesti clipuri pe youtube despre asta, cauta dupa boveda catalana

    Lasă un comentariu:


  • FilipT
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Imagini haioase din breasla

    Caut informatii mai multe despre ce face omul acesta in videoul de aici


    Si nimeni nu reuseste sa imi spuna mai multe despre tehnica aceasta, stiti ceva?

    Lasă un comentariu:

Procesare...