Prize cu extractor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • RaspoElectric
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Mwuahahaha...

    Scapa bolul cu crema jos si o cearta barbatu`.Apoi ea il cearta ca de ce i-a montat sperietoare in casa.

    Lasă un comentariu:


  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    As vrea sa vad o gospodina cum se chinuie sa apese pe acele clapete, speriindu-se atunci cand ii sare stecherul de la mixer in poale !

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Da, sunt si prin alte parti dar produsul in cauza este unul romanesc, brevetat.
    Impreuna cu Florin le-am testat efectiv, eu unul am inca montata o priza, adevarat ca doar partea de capac cu extractor.
    Povestea montajului si cateva pareri gasiti in articolul http://www.vysblog.ro/2012/06/26/pri...entru-stecher/

    Una peste alta, eu zic ca sunt in regula dar mai este loc de imbunatatire, design si poate o forta mai mica de apasare.

    Lasă un comentariu:


  • Galaxy
    a răspuns
    Re: Prize cu extractor

    Prize cu extractor am vazut de mult, acum cel putin 10 ani. Erau ceva model unguresc, nu mai tin minte numele. Aveau intr-un colt un buton pe care daca-l apasai, actiona o parghie care impingea stecherul.

    Lasă un comentariu:


  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de cristian-eltem
    Buna ziua sunt nou pe forum.

    Am cautat pe forum dar nam gasit un subiect asemanator.
    Insa daca exista imi cer scuze pentru postare.

    As vrea sa va prezint PRIZA CU EXTRACTOR.

    Ce este aceasta?
    Poate parea la prima vedere o simpla priza insa aceasta priza rezolva problema
    vechilor prize de a smulge priza priza din perete cand este scos stecherul.
    Acum in anul 2013 probabil ca tot mai multi construiesc pereti din rigips. Motivul
    fiind mai ieftin decat tencuiala si poate fi modelat mai usor. Insa cand ajungem la
    capitolul prize ce facem? Smulgem peretele cu totu? Aceasta problema poate fi
    usor evitata, datorita prizelor cu extractor.

    Prizele sunt produse de catre ELTEM SRL. Cei de la Eltem va pun la dispozitie posibilitatea
    de a va alege o singura culoare sau combinati de culori dintr-o gama variata de culori.

    Prizele au suport ceramic. Atat cele ST cat si cele PT, insa si prelungitoarele sunt pe platforma
    ceramica.

    Pentru mai multe detali va invit sa vizitati pagina producatorului!
    Buna seara ! Cele mai bune prize erau cele din vremea lui Ceasca ! Nu prea conteaza materialul izolant, cat cel conducator de electricitate. Acelea aveau alama de calitate + arcul acela ce asigura un foarte bun contact electric ! Un bun contact este ferit de incalzire s.a.s.m.d. Multe, in zilele noastre, sunt de proasta calitate iar cele mai bune nu-si justifica pretul ! Cele bune !

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    @cristian-eltem Pentru un contract de publicitate cu mine discutati

    Si ca sa revin si la subiect, avem si un filmulet:
    Ultima editare de Consultant electrice; 28.feb.2013, 20:34.

    Lasă un comentariu:


  • Cherubino
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Am avut placerea sa-l cunosc pe domnul Silviu Ristea, posesorul brevetului de inventie pentru prizele cu extractor (nu-l cunosc personal, ci doar "prin telefon", avand ocazia sa stau de vorba cu domnia-sa de cateva ori).
    Ideea este interesanta (si extrem de simpla in acelasi timp). Din pacate, prizele in sine sunt de o calitate, hai sa-i spunem medie. Am cateva astfel de prize pe care domnul Silviu Ristea mi le-a trimis prin posta cu titlu gratuit pentru a le testa. Doua dintre ele le-am facut cadou la randul meu, tot in scop de testare.
    Mai multe amanunte despre aceste prize si testarea lor puteti citi la adresa de mai jos, unde am scris un articol dedicat, impreuna cu colegul de forum VYS :



    Ar fi bine daca s-ar putea gasi un model de prize mai de calitate pe care sa se poata monta aceste extractoare. Eu am incercat cu o priza Legrand si s-a potrivit perfect.

    @George Trisina :
    Nu se pot monta prizele cu extractor la aparatajul modular.

    Lasă un comentariu:


  • GeorgeTrisina
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de cristian-eltem
    Buna ziua sunt nou pe forum.

    Am cautat pe forum dar nam gasit un subiect asemanator.
    Insa daca exista imi cer scuze pentru postare.

    As vrea sa va prezint PRIZA CU EXTRACTOR.

    Ce este aceasta?
    Poate parea la prima vedere o simpla priza insa aceasta priza rezolva problema
    vechilor prize de a smulge priza priza din perete cand este scos stecherul.
    Acum in anul 2013 probabil ca tot mai multi construiesc pereti din rigips. Motivul
    fiind mai ieftin decat tencuiala si poate fi modelat mai usor. Insa cand ajungem la
    capitolul prize ce facem? Smulgem peretele cu totu? Aceasta problema poate fi
    usor evitata, datorita prizelor cu extractor.

    Prizele sunt produse de catre ELTEM. Cei de la Eltem va pun la dispozitie posibilitatea
    de a va alege o singura culoare sau combinati de culori dintr-o gama variata de culori.

    Prizele au suport ceramic. Atat cele ST cat si cele PT, insa si prelungitoarele sunt pe platforma
    ceramica.

    Pentru mai multe detali va invit sa vizitati pagina producatorului
    Cat costa asa ceva?
    Eu am prize modulare Gewiss. Cum fac sa adaptez marfa voastra la doze modulare?
    Ultima editare de Consultant electrice; 28.feb.2013, 20:26.

    Lasă un comentariu:


  • uceniculgica
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    am vazut stechere cu asa ceva

    Lasă un comentariu:


  • cristian-eltem
    a creat un topic Prize cu extractor

    Prize cu extractor

    Buna ziua sunt nou pe forum.

    Am cautat pe forum dar nam gasit un subiect asemanator.
    Insa daca exista imi cer scuze pentru postare.

    As vrea sa va prezint PRIZA CU EXTRACTOR.

    Ce este aceasta?
    Poate parea la prima vedere o simpla priza insa aceasta priza rezolva problema
    vechilor prize de a smulge priza priza din perete cand este scos stecherul.
    Acum in anul 2013 probabil ca tot mai multi construiesc pereti din rigips. Motivul
    fiind mai ieftin decat tencuiala si poate fi modelat mai usor. Insa cand ajungem la
    capitolul prize ce facem? Smulgem peretele cu totu? Aceasta problema poate fi
    usor evitata, datorita prizelor cu extractor.

    Prizele sunt produse de catre ELTEM SRL. Cei de la Eltem va pun la dispozitie posibilitatea
    de a va alege o singura culoare sau combinati de culori dintr-o gama variata de culori.

    Prizele au suport ceramic. Atat cele ST cat si cele PT, insa si prelungitoarele sunt pe platforma
    ceramica.

    Pentru mai multe detali va invit sa vizitati pagina producatorului!
    Ultima editare de Consultant electrice; 28.feb.2013, 20:25.
Procesare...