Prize cu extractor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cristian-eltem
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Prize cu extractor

    Am citit comenturile tuturor si revin cu informati suplimentare.

    Deci pretul prizelor nu este unul extrem de mare ci din contra accesibil 15 lei,iar in functie de comanda acordata si termenul de plata se poate oferi si discount.

    Deasemenea se ofera si factura cu certificat de calitate. In cazul in care unul din produse nu corespunde cerintelor de functionare se va inlocui imediat.

    Am mai citit ceva despre calitatea plasticului. Plasticul este extrem de rezistent nu veti avea probleme de gen sa plesneasca la strangerea suruburilor.
    Deasemenea plasticul in caz de supra incalzire a prizei nu se va aprinde ci se va topi.

    Pentru mai multe informati ne auzim la adresa de mail eltemsrl@yahoo.com sau 0751 058 365

    Cine lucraza cu noi nu va pierde niciodata.

    Si cum am mai citit intr-un coment noi optam pentru un pret un pic ridicat fata de alte produse asemanatoare aflate pe piata insa cumparand de la noi nu va mai fi nevoie sa cumparati si a 2 sau a 3 oara acelasi produs. Deci lucrand cu noi economisiti timp si bani.
    Ultima editare de cristian-eltem; 04.mar.2013, 20:20.

    Lasă un comentariu:


  • Admin.MC
    a răspuns
    Re: Prize cu extractor

    Sigur ca permitem si glume, dar mesajele in care postati aceste glume, ar fi bine sa contina si ceva pe subiect, altfel ele sunt fara valoare informationala pentru ceilalti forumisti.

    Lasă un comentariu:


  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de PowerMC
    Riscul de a posta mesaje care nu au legatura cu topicul si cred ca este prea multa exagerare in zona sexuala, uneori. Cred ca nu este nevoie sa amintesc de Regulamentul Forumului!
    Buna seara ! Extrapoland spusele d-stra, ma apar prin faptul ca eu am vrut sa arat la gluma colegului, RaspoElectric,
    Scapa bolul cu crema jos si o cearta barbatu`.Apoi ea il cearta ca de ce i-a montat sperietoare in casa.
    ca aceste extractoare au si influente in cresterea ratei amorului in casnicie, stiut faptul ca dupa cearta...! Oricum imi cer scuze, dar este binevenita cate o gluma, ca doar nu suntem mai englezi decat ...englezii ! Cele bune !
    Ultima editare de spik1; 03.mar.2013, 19:59.

    Lasă un comentariu:


  • Mircea G
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de PowerMC
    Riscul de a posta mesaje care nu au legatura cu topicul si cred ca este prea multa exagerare in zona sexuala, uneori. Cred ca nu este nevoie sa amintesc de Regulamentul Forumului!
    Unde , unde ?????

    Lasă un comentariu:


  • PowerMC
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de spik1
    Buna seara ! As putea avea o explicatie pentru stergerea unor postari de pe acest topic ? Nu erau lucrari pentru Academia Romana, dar nici ceva inacceptabil ! Cele bune !
    Riscul de a posta mesaje care nu au legatura cu topicul si cred ca este prea multa exagerare in zona sexuala, uneori. Cred ca nu este nevoie sa amintesc de Regulamentul Forumului!

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Varianta cu un singur buton in coltul prizei de care amintea cineva nu e cine stie ce. Am testat si daca e un stecher care a intrat mai greu in priza va iesi destul de greu chiar daca apesi pe buton si tragi in acelasi timp de stecher. E mai practica ideea romaneasca si mai zdravana dupa mine. Despre utilizare e chestie de obisnuinta sa iti intre in reflex.

    Nu e cel mai estetic aparataj insa e o aplicatie interesanta concentrata pe utilitate.

    Lasă un comentariu:


  • Cherubino
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de GeorgeTrisina
    Pana la urma cat costa un asemenea sistem de priza? As cumpara unul pt proba. Se poate achizitiona online?
    La magazinele din Constanta n-am prea vazut asa ceva.
    Pretul, daca nu ma insel, este undeva in jur de 12 lei. Uite aici site-ul domnului Silviu Ristea, posesorul brevetului de inventie (se pot achizitiona si de acolo):

    Lasă un comentariu:


  • GeorgeTrisina
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de VYS
    Se poate utiliza doar "capacul", asa cum am facut si eu insa nu este garantata potrivirea la orice tip de priza. Eu le-am montat pe o priza Legrand cum este prezentat in articolul mentionat mai sus.


    Nu este obligatoriu sa sara stecherul, depinde de forta si rapiditatea cu care se apasa. Sigur la femei nu o sa sara chiar asa usor, ele sunt mai putin brutale decat ceilalti.
    Pana la urma cat costa un asemenea sistem de priza? As cumpara unul pt proba. Se poate achizitiona online?
    La magazinele din Constanta n-am prea vazut asa ceva.

    Lasă un comentariu:


  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Buna seara ! As putea avea o explicatie pentru stergerea unor postari de pe acest topic ? Nu erau lucrari pentru Academia Romana, dar nici ceva inacceptabil ! Cele bune !

    Lasă un comentariu:


  • Mircea G
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Desi butucanoase , fara aspect comercial , eu le vad foarte utile , mai ales in bucatarii unde se tot vintura aparatele pe la priza . In cazul bucatariei , sint de preferat fata de aparatajul modular .

    Lasă un comentariu:


  • Cherubino
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de spik1
    As vrea sa vad o gospodina cum se chinuie sa apese pe acele clapete, speriindu-se atunci cand ii sare stecherul de la mixer in poale !
    La "cestiunea" asta pot sa va dau exemplul fetitei mele (pe care-l puteti citi si daca accesati linkul catre VYS Blog), care a butonat extractorul "la greu" cand am adus prizele acasa, fara sa faca vreun efort deosebit pentru asta. Chiar si acum, cand prinde ocazia, le mai "tacaneste".

    Lasă un comentariu:


  • Cherubino
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de RaspoElectric
    Un sistem de parghii bun(durabil,sigur) nu se regaseste intr-un aparataj de 8-20 lei.Nu se justifica nici pretul/m de cablu+stecher ca sa fie de calitate.Nu vreau sa par Gica-contra dar am o doza de neicredere vis-a-vis de metalul si plasticul folosit,sa nu mai zic de ceramica.
    Cu respect ... Ovi
    In privinta ceramicii, da, sunt de acord, dar in ceea ce priveste plasticul, e chiar OK. Dupa cum am scris mai sus (si preluand ideea lui VYS care a aplicat-o inaintea mea), am montat si eu capacul cu extractor pe o priza Legrand. Rezultatul este chiar foarte bun. Extractorul isi face treaba la fiecare deconectare iar aspectul "edilitar-gospodaresc" (sper sa-mi fie iertata gluma) al ansamblului mie chiar imi place.
    Adevarul este ca extractorul e atat de simplu, incat nu prea are ce sa se defecteze la el.

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Postat în original de GeorgeTrisina
    Cat costa asa ceva? Eu am prize modulare Gewiss. Cum fac sa adaptez marfa voastra la doze modulare?
    Se poate utiliza doar "capacul", asa cum am facut si eu insa nu este garantata potrivirea la orice tip de priza. Eu le-am montat pe o priza Legrand cum este prezentat in articolul mentionat mai sus.

    Postat în original de spik1
    As vrea sa vad o gospodina cum se chinuie sa apese pe acele clapete, speriindu-se atunci cand ii sare stecherul de la mixer in poale !
    Nu este obligatoriu sa sara stecherul, depinde de forta si rapiditatea cu care se apasa. Sigur la femei nu o sa sara chiar asa usor, ele sunt mai putin brutale decat ceilalti.

    Lasă un comentariu:


  • RaspoElectric
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Un sistem de parghii bun(durabil,sigur) nu se regaseste intr-un aparataj de 8-20 lei.Nu se justifica nici pretul/m de cablu+stecher ca sa fie de calitate.Nu vreau sa par Gica-contra dar am o doza de neicredere vis-a-vis de metalul si plasticul folosit,sa nu mai zic de ceramica.
    Cu respect ... Ovi

    Lasă un comentariu:


  • electricman
    a răspuns
    Răspuns la: Prize cu extractor

    Mda,hai sa (re)inventam mersul pe jos,sunt firme care de multi ani produc,comercializeaza asa ceva.Am toata tragerea de inima pt produse romanesti,dar nu pt copii mai slabe decat originalul.

    Lasă un comentariu:

Procesare...