Despre curent, gaze si legi

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • insolventul
    a răspuns
    Răspuns la: Taiere canale (santuri) in beton

    Postat în original de Mircea G
    Pina in ziua de azi , " legile " curentului se limiteaza la contor ....si tot pina azi , " legile " gazului pina la consumator inclusiv .
    Frumos spus.
    Intrebare:
    Vi se par legile corecte?
    Au lipsuri, care sunt?

    Lasă un comentariu:


  • ABBA
    a răspuns
    Răspuns la: Taiere canale (santuri) in beton

    Postat în original de Mircea G
    Pina in ziua de azi , " legile " curentului se limiteaza la contor ....si tot pina azi , " legile " gazului pina la consumator inclusiv .
    Dar dincolo de contor?
    Legea junglei?
    Face fiecare ce vrea?

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    Răspuns la: Taiere canale (santuri) in beton

    Pina in ziua de azi , " legile " curentului se limiteaza la contor ....si tot pina azi , " legile " gazului pina la consumator inclusiv .

    Lasă un comentariu:


  • mirceaknap
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Taiere canale (santuri) in beton

    Postat în original de Temelye
    O, daca si colegii dvs.de la gaze ar fi tot atit de permisivi cu unele "stasuri" care in afara Romaniei sunt aberatii, cit sunteti dvs.de receptiv la solutii alternative in domeniul electric, tare simpatici mi-ar fi.
    Aici va dau dreptate.
    Avem parte de noutati in mai toate domeniile, dar uneori legile nu sunt permisive cu ce este nou, pacat ca nu vor,nu pot,nu stiu, nu au interes.

    Lasă un comentariu:


  • Temelye
    a răspuns
    Răspuns la: Taiere canale (santuri) in beton

    Postat în original de Mircea G
    Se vede ca traim in Romania .
    Cine a spus ca toata casa ar trebui facuta asa , si de ce va ginditi numai la circuite de " forta " ?
    Sau critica videoclipului ...ce sa spun , s-a alimentat aplica din priza ???? Asa si ? ce este asa grav ? De ce nu are intrerupator ?????
    Deoarece ginditi in sabloane . Pt ca se poate , dragi fixisti !
    Si eu am o priza care este comandata din intrerupator , cum am si aplice ( destule in toata casa ) , care se alimenteaza pe prize .
    Pt mine , daca descopeream la timp solutia , imi usura munca la renovare, nu spargeam peretii sa trag fire , sau nu lasam aparent undeva unde " nu se vede " . Ar fi fost un ajutor .
    In fine , nu va pune nimeni sa va " upgradati "
    O, daca si colegii dvs.de la gaze ar fi tot atit de permisivi cu unele "stasuri" care in afara Romaniei sunt aberatii, cit sunteti dvs.de receptiv la solutii alternative in domeniul electric, tare simpatici mi-ar fi.

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a creat un topic Despre curent, gaze si legi

    Despre curent, gaze si legi

    Se vede ca traim in Romania .
    Cine a spus ca toata casa ar trebui facuta asa , si de ce va ginditi numai la circuite de " forta " ?
    Sau critica videoclipului ...ce sa spun , s-a alimentat aplica din priza ???? Asa si ? ce este asa grav ? De ce nu are intrerupator ?????
    Deoarece ginditi in sabloane . Pt ca se poate , dragi fixisti !
    Si eu am o priza care este comandata din intrerupator , cum am si aplice ( destule in toata casa ) , care se alimenteaza pe prize .
    Pt mine , daca descopeream la timp solutia , imi usura munca la renovare, nu spargeam peretii sa trag fire , sau nu lasam aparent undeva unde " nu se vede " . Ar fi fost un ajutor .
    In fine , nu va pune nimeni sa va " upgradati "
Procesare...