Unde gasesc prize pentru sunet de perete?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • leon
    Membru Marcant
    • 19.sep.2006
    • 903

    #16
    Multumesc d-le Traian ptr. amabilitate!

    Comentariu

    • bop_78
      Incepator
      • 08.oct.2006
      • 48

      #17
      @claude: Merci de linkul de la HiFi expert. Cred ca o sa trec pe la ei pentru sfaturi, ca pentru cumparat... mai putin probabil. Un metru din cel mai simplu cablu costa de la 150 la 4000 euro
      Cel putin asa am citit de aici: http://www.hifiexpert.ro/preturi/pret_fadelart.htm

      Comentariu

      • bop_78
        Incepator
        • 08.oct.2006
        • 48

        #18
        Am rasfoit mai bine catalogul de unde vreau sa-mi cumpar toate modulele pentru prizele din casa si am gasit asta.
        O sa-mi pun acolo o mufa mama si o sa-mi construiesc eu mufarile.
        Fișiere Atașate

        Comentariu

        • bop_78
          Incepator
          • 08.oct.2006
          • 48

          #19
          Si chiar credeti ca daca o sa folosesc atatea mufari, o sa se piarda din calitatea semnalului?
          Ma gandeam ca de la sistemul audio o sa introduc mufele tata (pentru boxele mai indepartate) intr-o mufa mama prinsa intr-o priza ca cea de mai sus, in cealalalta zona a camerei o sa am o aceeasi mufa mama in modulul de priza si de acolo inca o mufara cu boxa.
          Ce parere aveti?

          Comentariu

          • Consultant electrice
            Moderator
            • 08.nov.2005
            • 3240

            #20
            Pierderile mari sunt pe cablurile de semnal mic care ajung la amplificator spre exemplu. Acum pe partea de cabluri care ajung la difuzoare pierderile depind de lungime insa cum am mai spus depinde de sistem si ce vreti sa obtineti de la el. Daca aveti distante mari folositi cablu mai gros (recomand cablu 1,5AWG - costa cam 45.000metrul).
            Curentul nu iarta!

            Comentariu

            • claude
              Incepator
              • 02.mai.2006
              • 74

              #21
              bop_78: incerci si la http://www.capodimonte.ro/? poate gasesti ceva...

              Comentariu

              Procesare...