Normative instalatii electrice

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • puisorm
    a răspuns
    Normativ pentru proiectarea si executarea instalatiilor de conexiuni si distributie cu tensiuni pana la 1000 V c.a. in unitatile energetice (PE 102/1986 republicat in 1993) unde pot gasit cine ma poate ajuta va rog?

    Lasă un comentariu:


  • geny
    a răspuns
    Stie cineva unde gasesc normativul P 118 ?

    Lasă un comentariu:


  • dmugurel
    a răspuns
    Multumim dl. Sebastian, majoritatea normativelor au fost postate direct pe site http://www.misiuneacasa.ro/content/c...u-instalatii1/

    Lasă un comentariu:


  • antalerno
    a răspuns
    Ghid instalatii electrice pina la 1 KV

    Salut. Daca mai are cineva "Ghid instalatii electrice pina la 1 KV" va rog sa mi trimite link-ul,sau eventual sa-mi trimita prin e-mail pe adresa ernoa@vipmail.hu . Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • dmugurel
    a răspuns
    Re: Normative

    Postat în original de fcompart
    Am incercat sa "download"-ez normativele, dar nu am reusit. Imi poate spune cineva cum sa o fac?
    Din pacate ai dreptate, primele linkuri postate nu mai functioneaza ... nu stiu cauza. Am sa incerc sa le repun din nou..cand am timp.

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Postat în original de viorel.stanculescu
    In caz ca nu mai sunt disponibile la prima locatie le gasiti si aici , la documentatii.
    Le gasesti in linkul din citat... SAVE AS cand ajungi pe pagina download.

    Lasă un comentariu:


  • fcompart
    a răspuns
    Normative

    Am incercat sa "download"-ez normativele, dar nu am reusit. Imi poate spune cineva cum sa o fac?

    Lasă un comentariu:


  • dmugurel
    a răspuns
    NORMATIV PENTRU CONSTRUCTIA INSTALATIILOR ELECTRICE DE CONEXIUNI SI TRANSFORMATOARE CU TENSIUNI PESTE 1KV.doc
    rogepost.com/n/6062124578

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    In caz ca nu mai sunt disponibile la prima locatie le gasiti si aici vys.lx.ro, la documentatii.

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    O sa le pun eu zilele astea pe un site. Asa sper ca vor fi in siguranta pentru toti cei care mai au nevoie.

    Lasă un comentariu:


  • dmugurel
    a răspuns
    Am incercat sa le postez pe forum dar erau prea mari. Am gasit solutia, pe rogepost.com gazduire gratuita, fisiere nelimitat ca numar de maxim 100MB marime, fara a crea vreun cont, 100% free. Dar vor fi sterse daca in decurs de 100 de zile nu vor fi downloadate cel putin odata. Pentru moderator, daca se poate pune sticky pe acest topic ar fi mai bine.

    Bonus, unde-i lege... rogepost.com/n/9698926370

    Lasă un comentariu:


  • Consultant electrice
    a răspuns
    Multumim dmugurel. Sunt sigur ca multi vor aprecia link-urile postate de tine!

    Lasă un comentariu:


  • briobit
    a răspuns
    omule multumesc mult..... de cand le caut pe unele din ele

    Lasă un comentariu:


  • radu_cracu
    a răspuns
    Mutumesc mult

    Lasă un comentariu:


  • puisorm
    a răspuns
    multumesc mult...sunt super utile mai ales pentru autorizare ANRE

    Lasă un comentariu:

Procesare...