Garnitura priza Livolo

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • tmishulica
    Incepator
    • 12.aug.2012
    • 2

    Garnitura priza Livolo

    Buna,
    Am inceput de curand finisarea unui apartament si am luat prize Livolo. Din pacate faianta care ne-a placut pentru bucatarie are "ondulatii" si normal, cand am luat-o nu ne-am gandit ca ar putea fi probleme cu ea insa acum cand am vrut sa pun prizele, ramane pe cate o parte sau chiar 2 parti o "gaura" si m-ar interesa daca a vazut cineva sa existe un fel de "inel' de cauciuc care poate fi montat pe in spatele ramei de sticla in asa fel incat sa nu ramana acea gaura pe marginile prizei.
    Am atasat o poza pentru exemplificare.
    Multumesc anticipat.

    Fișiere Atașate
    Ultima editare de tmishulica; 01.apr.2019, 14:01.
  • uceniculgica
    Membru Marcant
    • 10.ian.2013
    • 573

    #2
    incearca cu silicon, cu putina indemanare iese treaba buna

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12203

      #3
      Siliconul este ceva groaznic . Incerca cu asa ceva . https://www.emag.ro/garnitura-etansa.../pd/D0VMT2BBM/ se poate bibili destul de ok .
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • uceniculgica
        Membru Marcant
        • 10.ian.2013
        • 573

        #4
        este daca-i prost ales si ai doua maini stangi

        Comentariu

        • Consultant electrice
          Moderator
          • 08.nov.2005
          • 3240

          #5
          Si mie gandul tot la o garnitura adeziva mi-a sarit cand am vazut poza. Dar totusi nu este prea mare gaura din faianta ca una e sa fie departata rama si alta e sa se vada aceea decupare, sau poate nu imi dau eu seama bine din cauza unghiului din care e facuta poza.
          Curentul nu iarta!

          Comentariu

          • tmishulica
            Incepator
            • 12.aug.2012
            • 2

            #6
            Multumesc de raspunsuri.
            Pana la urma am pus silicon, pare sa fie ok pentru moment. Gaura pare asa mare pentru ca are faianta ondulatii. A fost facuta asa pentru ca in momentul in care a fost montata nu stiam ca o sa pun Livolo si cred ca ar fi aratat ok cu o priza normala dar livolo are o margine si nu acopera de tot.

            Comentariu

            Procesare...