Identificare doza baie apartament

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • nraddan
    Incepator
    • 30.nov.2007
    • 4

    Identificare doza baie apartament

    Salutare,

    Am si eu o problema la apartamentul din schita, in sensul ca mi s-a ars o legatura dintr-o duza, si logic ca nu stiu unde e duza.
    Problema este la intrarea in baie. Cand a fost renoat apartamentul (acum 10 ani) mesterul a pus rigips peste zona hasurata de la baie si mi-a scos o priza si un intrerupator.
    Priza nu mai merge si nu stiu exact unde este duza ca sa pot sa verific.

    Stie cineva unde se pun duzele "din fabrica" la apartamentul din schita (apartament 2 camere, bloc de 4 etaje, zona mall vitan)? Am pus o gura de vizitare in partea sus si vad zona dintre rigips si perete, dar nu se vede absolut nimic acolo.
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12085

    #2
    Uneori doza este intre baie si dormitor , pe bucatica ! aceea de perete ...
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 12977

      #3
      Nu exista o pozitie standard, mai ales ca pe santiere se fac cum le vine mai usor. tu esti singurul care poate sti unde este doza de ramificatie. Intreaba un vecin cu apartament identic, ar trebui sa fie cam la fel.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • nraddan
        Incepator
        • 30.nov.2007
        • 4

        #4
        O sa incerc si in partea dreapta a usii de la baie. Ce-i drept nu m-am gandit ca ar putea fi acolo.

        Speram sa gasesc pe cineva din "cartier" care are modelul respectiv de apartament. Am incercat prin vechini dar au renovat majoritatea si nu stiu nici ei.

        Comentariu

        Procesare...