Fixare doze electrice in tencuiala

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Cooker
    Incepator
    • 02.mar.2014
    • 37

    Fixare doze electrice in tencuiala

    Buna seara
    Va rog sa-mi precizati daca fixarea dozelor in tencuiala se poate face si cu altceva decat ipsos?
    Am tencuiala la sac pe baza de ciment ramasa si ma gandeam sa fixez in caramida cu goluri dozele electrice pt prize si intrerupatoare.
    Este o soluie ok? N as vrea sa arunc sacul de tencuiala ramas si ma gandeam sa-l folosesc asa
    Multumesc
  • Consultant electrice
    Moderator
    • 08.nov.2005
    • 3240

    #2
    Se poate fixa cu orice asigura o priza relativ rapida, sa nu stati sa tineti de doza aia pe pozitie sa va plictisiti.
    Curentul nu iarta!

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 13007

      #3
      Ipsos sau glet de ipsos, sunt variantele indicate, fac priza repede iar in caz de interventie se poate sparge usor. Mortarul nu este recomandat.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • Cooker
        Incepator
        • 02.mar.2014
        • 37

        #4
        Multumesc
        Mai am ceva tencuiala de interior pe baza de ipsos si atunci o voi folosi pe aceea

        Comentariu

        • emanu
          Membru marcant
          • 06.oct.2008
          • 504

          #5
          si spuma poliuretanica ar fi o solutie

          Comentariu

          • Cooker
            Incepator
            • 02.mar.2014
            • 37

            #6
            am si spuma ramasa la tub cu aplicare manuala.. e mai usor de lucrat cu ea.. ar tine asa bine? mai ales ca am niste persoane care cu siguranta vor smulge stecherul din priza fara sa tine de ea

            Comentariu

            • Consultant electrice
              Moderator
              • 08.nov.2005
              • 3240

              #7
              Nu folositi spuma. Cat despre cei care trag de stechere, prizele se smulg din doze nu dozele din perete si acestea se intampla la aparataj ieftin de slaba calitate sau montaj incorect.
              Curentul nu iarta!

              Comentariu

              Procesare...