Conectori rapizi

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • TDJ
    a răspuns
    Postat în original de raduca
    Traiane, deci folosesti si MYF si FY.
    Folosesc preponderent MyF, pentru ca lucrez cel mai mult in instalatii electrice pentru autovehicule.
    Pentru instalatiile casnice, daca necesita circuite noi, prefer MyF altfel daca exista FY si nu trebuie inlocuit, lucrez cu FY.
    Personal prefer si in instalatiile casnice MyF deoarece se trage mai usor prin tuburi, in doze rezervele de lungime se aseaza mai usor, pentru circuitele de curenti mari, cositorirea se face mai bine, iar nu in ultimul rand, distribuitorii de produse calitative din acest domeniu, au renuntat la FY, cel putin asta am vazut in Craiova.

    Am completat ulterior, vazandu-ti raspunsul.

    Lasă un comentariu:


  • RaduCA
    a răspuns
    Traiane, deci folosesti si MYF si FY. Care sint criteriile dupa care hotarasti pe care le utilizezi? Nu ma trimite la topicul cu MYF vs. FY, pentru ca dupa toata discutia de acolo eu nu am putut sa trag o concluzie, si asta as vrea de la tine.

    Lasă un comentariu:


  • alex virtual
    a răspuns
    Postat în original de Traian Dajma
    Foarte bune. Folosesc asa ceva, dar pentru MyF cositoresc zona denudata. Imi par chiar mai bune decat regletele, la folosirea in doze.
    recomandati si pentru prize serioase?

    Lasă un comentariu:


  • TDJ
    a răspuns
    Foarte bune. Folosesc asa ceva, dar pentru MyF cositoresc zona denudata. Imi par chiar mai bune decat regletele, la folosirea in doze.

    Lasă un comentariu:


  • alex virtual
    a răspuns
    Postat în original de Traian Dajma
    Conectorii respectivi cu un singur surub de prindere, se numesc tracoane si se gasesc de regula la toate magazinele specializate.
    Achizitionarea lor se face in primul rand functie de valoarea intensitatii curentului si in al doilea rand de sectiunea conductorilor conectati.
    in opinia dvs. sunt bune de ceva ?eu nu am folosit pana acum!

    Lasă un comentariu:


  • TDJ
    a răspuns
    Conectorii respectivi cu un singur surub de prindere, se numesc tracoane si se gasesc de regula la toate magazinele specializate.
    Achizitionarea lor se face in primul rand functie de valoarea intensitatii curentului si in al doilea rand de sectiunea conductorilor conectati.

    Lasă un comentariu:


  • bilos
    a răspuns
    Sunteti amabil sa-mi ziceti si mie unde pot gasi astfel de conectori?

    Lasă un comentariu:


  • popsi
    a răspuns
    ...
    Fișiere Atașate

    Lasă un comentariu:


  • popsi
    a răspuns
    ...
    Fișiere Atașate

    Lasă un comentariu:


  • popsi
    a răspuns
    Incearca la magazinele care vand Bticino,Vimar,Gewiss.I-am mai vazut prin legaturi in instalatii vechi.Acum se folosesc altii.Au aparut si la noi.Eu ii folosesc de peste 20 ani si n-am probleme.
    Fișiere Atașate

    Lasă un comentariu:


  • bilos
    a răspuns
    ufffffffff, sper sa fi reusit sa reduc dimensiunile pozelor............asta doar datorita colegilor de pe forum bine intentionati

    unde pot gasi asa ceva???
    Fișiere Atașate

    Lasă un comentariu:


  • florindrag
    a răspuns
    sal am facut singur instalatia la casa mea si sunt cu adevarat f bune nu ai nici o problema, se lucreaza mult mai usor decat cu riglete sau alte metode imbatranite, sa zic asa, de acum

    Lasă un comentariu:


  • florindrag
    a răspuns
    sal am facut singur instalatia la casa mea si sunt cu adevarat f bune nu ai nici o problema, se lucreaza mult mai usor decat cu riglete sau alte metode imbatranite, sa zic asa, de acum

    Lasă un comentariu:


  • florindrag
    a răspuns
    sal am facut singur instalatia la casa mea si sunt cu adevarat f bune nu ai nici o problema, se lucreaza mult mai usor decat cu riglete sau alte metode imbatranite, sa zic asa, de acum

    Lasă un comentariu:


  • RaduCA
    a răspuns
    Postat în original de VYS
    [...] Chiar citesti toate literele? [...]
    Nu, doar ca citesc printre ele si printre cuvinte.
    Nu stau sa contabilizez literele lipsa sau inversate decit atunci cind rezultatul e amuzant... sau socant... sau...

    Lasă un comentariu:

Procesare...