Igrasie dubioasa apartament

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • kenzzo2k
    Incepator
    • 19.ian.2015
    • 1

    Igrasie dubioasa apartament

    Am inceput renovarile la apartament anul trecut si la dormitorul mic avea ceva igrasie la colturi. Intai am rezolvat camera aia dupa care au urmat alte operatiuni prin casa, inclusiv glet, sapa in unele zone, pus gresie faianta etc. Ieri dau canapeaua la o parte sa pregatesc de pus parchet si cand colo, urma de mucegai fix forma canapelei pe latelal.
    Intrebarea e daca e ceva mai simplu ce mi-a scapat gen aerisit corespunzator wi nelipit chestii pufoase de perete cat e ud sau din cauza ca peretele e ud de la topitul zapezii e problema? Mentionez ca e la et 10 ap , peretele e exterior si mucegaiul a aparut in alta zona decat cele clasice de pe la colturi.
    Se rezolva ceva cu placarea aia de rigips verde rezistent la umezeala? In restul casei am dat glet si vopsea combinate cu solutie antimucegai numai aici nu, asa s-a nimerit.

    Multumesc
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15019

    #2
    Răspuns la: Igrasie dubioasa apartament

    Simpla placare cu gipscarton nu este o solutie. Nu putetimuta canapeaua de pe acel perete exterior? Asigurati ventilarea suprafetei respective si curatati petele de mucegaiul cu solutia Ceresit STOP Mucegaiului.

    Comentariu

    • Florin ENACHE
      Incepator
      • 14.apr.2015
      • 15

      #3
      Răspuns la: Igrasie dubioasa apartament

      sau IZOLATI mai bine
      atentie ! gips-cartonul umezit naste mucegai .

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12204

        #4
        Răspuns la: Igrasie dubioasa apartament

        Postat în original de Florin ENACHE
        sau IZOLATI mai bine

        atentie ! gips-cartonul umezit naste mucegai .
        Explica frate , daca ai ceva de explicat , dar lasa naibii link-ul ala timp .
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • mirceaknap
          Living Legend
          • 05.mar.2011
          • 1414

          #5
          Răspuns la: Igrasie dubioasa apartament

          Postat în original de Florin ENACHE

          atentie ! gips-cartonul umezit naste mucegai .
          Nu domnule nu numai gipscartonul poate face mucegai,orice perete umed mucegaieste.
          Problema se revolva prin eliminarea infiltratiilor sau a umiditatii excesive din incapere.
          Lasati reclamele deoparte,doar asa putem discuta.

          Comentariu

          Procesare...