Apastop

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ramy.bucea
    Incepator
    • 09.nov.2006
    • 54

    Apastop

    Am inteles ca exista pe piata un produs numit Apastop. Cat este de eficient, pentru ca din ce am citit pe forum Ceresit T 99 nu se foloseste decat pe suprafete uscate. Si daca eu am igrasie, ce sa folosesc pentru ca peretele sa nu mai absoarba umezeala? Oricum, la primavara inlatur dusumeaua sa vad ce se intampla sub ea. Dar pana atunci?
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6886

    #2
    Re: Apastop

    Postat în original de ramy.bucea
    Am inteles ca exista pe piata un produs numit Apastop. Cat este de eficient, pentru ca din ce am citit pe forum Ceresit T 99 nu se foloseste decat pe suprafete uscate. Si daca eu am igrasie, ce sa folosesc pentru ca peretele sa nu mai absoarba umezeala? Oricum, la primavara inlatur dusumeaua sa vad ce se intampla sub ea. Dar pana atunci?
    Ceresit CT99 este un produs antimucegai nicidecum un produs antiumezeala.

    Produsul X Apastop este un amestec de ciment, nisip cuartos, materiale inerte selectionate si aditivi specifici, care dizolvat cu apa creeaza o solutie cu capacitate ridicata de penetrare osmotica in beton, sapa sau tencuiala pe baza de ciment si care creeaza un strat cu inalte calitati de rezistenta mecanica, elasticitate, impermeabilitate si rezistenta la agresiunea chimica. Aplicarea produsului se face pe suprafete cu o umiditate reziduala de sub 2%, deci uscate.
    Eficienta produsului este conditionata de eliminarea sursei de umezeala.

    Deci trebuie gasita sursa de unde provine umezeala (igrasia).
    Cu stima.

    Comentariu

    • Gemini
      Moderator
      • 06.iun.2006
      • 15056

      #3
      Produse de acest gen creaza o bariera impotriva umiditatii.

      Poate ne spuneti care este problema dvs. putin mai detaliat.

      Comentariu

      • ramy.bucea
        Incepator
        • 09.nov.2006
        • 54

        #4
        Apastop

        Problema este ca pe un perete construit din caramida (cea clasica) imi iese culoarea acesteia prin lavabila (de mentionat ca peste caramida s- a dat un strat subtire de tencuiala si apoi o mana de lavabila, asta din cate mi- am dat eu seama) si chiar a inceput sa se macine caramida la baza peretelui (nu pe toata zona). Aceiasi problema este si pe partea corespondenta de pe hol. Stau la casa si am inteles ca inainte de construirea ei acolo fusese un grajd? Ce sa fac? La primavara am de gand sa izolez casa pe exterior dar intai trebuie rezolvata problema la interior, nu???

        Comentariu

        • Maestrul Max
          Living Legend
          • 28.iul.2006
          • 6886

          #5
          Posibil sa aveti o infiltratie de apa prin fundatie in zona respectiva.
          Cu stima.

          Comentariu

          • anggelo0000
            Incepator
            • 22.feb.2008
            • 1

            #6
            igrasie

            am si eu o probblema...pe periti la mine a aprut igrasie..deci...la mine e ft mare umezela...si cred ca din cauza aceea imi apare igrasia...sunt locuri unde igrasia imi impoinge lavabilul jos...deci peretele este din beton..gletuit si dat cu lavabil...ce pot face?..am auzit de produsul acesta apastop...cum functioneaza si daca mie miar fii bun..va multumesc
            ...

            Comentariu

            • Maestrul Max
              Living Legend
              • 28.iul.2006
              • 6886

              #7
              Lasati apastopul pentru alti deocamdata si fiti mai explicit.
              Deci este vorba despre casa sau apartament ? La ce etaj ? Pe peretii exteriori ?
              Cu stima.

              Comentariu

              • Gemini
                Moderator
                • 06.iun.2006
                • 15056

                #8
                Problema este de fapt condensul abundent si mucegaiul probabil.

                Sa intelegem ca discutam de un apartament cu pereti din beton?

                Sistemul de incalzire functioneaza?

                Comentariu

                Procesare...