Infiltratie perete interior bloc nou

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Ankn92
    Incepator
    • 25.apr.2021
    • 6

    Infiltratie perete interior bloc nou

    Buna ziua!
    va cer și eu părerea în legătură cu niste infiltrații apărute pe pereții interiori într un bloc nou construit (2021)
    De circa 2 saptamani am sesizat pe pereții dîn sufragerie și bucatarie (ambii din BCA,par a fi de rezistenta) pete galbene ...in timp foarte scurt tencuiala a început să crape și a căzut tot ce era deasupra plăcii. Este de mentionat că ambii pereți sunt comuni cu un balcon încălzit,in care deasemenea,a început să se simtă un miros pronunțat de mucegai.
    LA infiltrația din living se vede că o parte din perete este umed,insa mi se pare ciudat că umezeala pare sa vina de jos,din zona parchetului,iar nu de sus. Am scos plinta și aceasta este umeda si plina de mucegai.
    CAre sa fie sursa problemei și cum o pot rezolva?
    Va atașez câteva fotografii
    Mulțumesc
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12202

    #2
    Prea putine informatii .
    poate fi instalatia de incalzire sau apa cel mai probabil .
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • PopaSilviu
      Incepator
      • 01.mar.2016
      • 9

      #3
      Apa nu se infiltreaza de jos in niciun caz, chiar daca este jos in zona parchetului. Am trecut si eu printr-o experienta similara, apa se infiltra de la scurgerea comuna, de la vecinul de deasupra. S-a infiltrat prin perete si apoi a iesit pe sub parchet. Cand refaceti tencuiala folositi MAI Tencuiala antiigrasie

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12202

        #4
        Sigur , sigur ??? Imi dati peste cap toata experienta cu instalatiile !?
        De apa de poaie care " urca " pe acoperis ati auzit ????
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        Procesare...