Miros ciudat in dormitor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Alex3
    Incepator
    • 30.oct.2021
    • 1

    Miros ciudat in dormitor

    Buna ziua! Am nevoie de ajutorul dvs! Stau cu chirie intr-un apartament de 2 camere la etajul 2 din 8. In dormitor este un miros de casa batraneasca, este parchet laminat si sotul meu a scos parchetul crezand ca e turnata sapa si poate e mucegaita. Din pacate, sub parchet se afla polistiren exrudat, l-am intrebat pe proprietar si a zis ca e lipit cu adeziv, probabil ca adezivul miroase. Intrebarea mea este: daca pun o folie anticondens( sau orice altceva) pe care sa o lipesc etans, si peste sa pun substratul din fibra de lemn si apoi parchetul, credeti ca mai iese mirosul prin folia aceea? Proprietarul nu vrea sa- l scoata, iar noua nu ne permite nici buzunarul, si nici timpul ca sa scoatem straturile puse de el si sa punem sapa. Mentionez ca doar in dormitor este polistiren lipit, in restul apartamentului s-a desteptat si a pus sapa si nu miroase. Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri!
    Ultima editare de Alex3; 30.oct.2021, 17:50.
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13005

    #2
    Nu cred ca opresti mirosul doar asa. Din pacate nu vad o solutie fara indepartarea sursei de miros neplacut.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    Procesare...