Miros puternic solutie antimucegai

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Ilie1
    Incepator
    • 16.sep.2022
    • 6

    Miros puternic solutie antimucegai

    Buna ziua,

    Am fost de curand inundat de niste vecini. In urmainundatiei am scos parchetul din sufragerie si am pulverizat clor.
    Avand in vedere ca tot mai mirosea a mucegai, am mai dat o tura(inca 1 litru clor la 17m2).
    Am descoperit pe o parte din sufragerie osapa veche care facuse mucegai sub ea. Am scos sapa si am bagat 4x solutie antimucegai Boison 500g , din aceea pe baza de clor.
    Am aerisit 10 zile, tot se simte mirosul de clor si daca astup pe jos cu un celofan ceva miroase si mai tare.
    Ce pot face sa scap de mirosul asta si sa pot pune parchetul. Dau cu o solutie hidroizolanta ca sa inchida porii(precizez caacum am turnat sapaautoizolanta pe 10% din sufragerie grosime 1.5 cm), in rest este sapa veche a blocului?
    Daca dau cu osolutie hidroizolanta si inchid porii ar treb sa nu mai am probleme cu mirosul, nu? Intrebarea mea este: Daca izolez asa si apoi pun parchetul nu exista posibilitatea sa se faca condens/umezeala sub parchet(pt ca sapa nu mai respira) si apoi automat se face mucegai?

    Multumesc.
    Astept sugestii.
  • Ilie1
    Incepator
    • 16.sep.2022
    • 6

    #2
    Un mester mi-a sugerat Ceresit CT 19 Beton Contact.

    Comentariu

    Procesare...