Izolatie camera repetitie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • raul7
    Incepator
    • 27.feb.2010
    • 6

    Izolatie camera repetitie

    Am si eu o rugaminte sunt din Brasov si am 16 ani cant la chitara si fratele meu canta la tobe si din cauza vecinilor si nu numa a lor pt ca ma deranjeaza si pe mine vrem sa antifonam camera cred ca are 16 m patrati si as vrea sa stiu cat mar costa luati in calcuc ca am 16 ani si nu prea am bani stau la etajul 4 ar fi tare dak miati face si o reducere si va chemam la concerte si inteleg ca trebuie neaparat toti peretii ca am 2 interiori si 2 exteriori si 2 dintre cei interiori sunt vecinu si jos unde este parchetul vecina care e batrana si nu cred ca mai are mult si de aceea va cer ajutorul a si parintii mei vor sa faca si izolatie termica pt ca avem si probleme cu mucegaiul din cauza ca cel care e la acelas etaj cu mine nu e acasa si asta de jos nu da caldura si centrala e mereu la 23 si vine gazu 8 milioane si asa va dati seama cat consuma de aceea vreu si termica
    sal
  • Seni
    Living Legend
    • 05.mar.2006
    • 3524

    #2
    mai exact...., ce doresti de fapt? sfaturi pentru izolatie fonica si termica?

    Comentariu

    • raul7
      Incepator
      • 27.feb.2010
      • 6

      #3
      daaaaa

      da adik cat mar costa si sami spuneti dak pot face si fonica si termica si cat mar costa
      sal

      Comentariu

      • Dan_Daniel
        Living Legend
        • 20.nov.2009
        • 1152

        #4
        Re: daaaaa

        Postat în original de raul7
        da adik cat mar costa si sami spuneti dak pot face si fonica si termica si cat mar costa
        Hey, uitate AICI ca sa vezi cam cum se face, si pot sa-ti spun sigur ca o sa coste destul de mult, nu pot sa spun cat pentru ca nu cunosc preturile materialelor in tara, dar poti lua un creion si o hartie, notezi cam ce ti-ar trebui, suprafetele pe care vrei sa le izolezi, si intre doua concerte dai o fuga la un magazin specializat in materiale de constructie, si ceri preturile pentru fiecare produs in parte, pe metru patrat, pe bucata etc, si la urma faci un calcul. Pentru reducere vorbesti tot acolo, cine stie.
        Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

        Comentariu

        • raul7
          Incepator
          • 27.feb.2010
          • 6

          #5
          atata vreu sa intreb e peste 20 de mil ?
          sal

          Comentariu

          • Dan_Daniel
            Living Legend
            • 20.nov.2009
            • 1152

            #6
            Postat în original de raul7
            atata vreu sa intreb e peste 20 de mil ?
            Daca este facuta ca la carte, materialele plus manopera depasesc sigur 20 de milioane vechi(cred ca asta era suma din mesajul tau)
            Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

            Comentariu

            • raul7
              Incepator
              • 27.feb.2010
              • 6

              #7
              bn yo vreau sa nu se auda la vecinii asta nu vreau ca comenteaza ca altfel nas face si pana mea nu vreau cine stie ce asa la limita normalului sa nu se auda nu faq studio intelegi deasta zic mai cheapy nu se poate??
              sal

              Comentariu

              • Dan_Daniel
                Living Legend
                • 20.nov.2009
                • 1152

                #8
                Postat în original de raul7
                mai cheapy nu se poate??
                Singura modalitate sa iesi mai "cheapy" ar fi sa faceti voi lucrarea, impreuna cu tatal tau sau vreo ruda care se pricepe (daca ai pe cineva), pentru ca manopera unui meserias care sa-ti faca lucrarea, reprezinta totusi o suma de bani.
                Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

                Comentariu

                • raul7
                  Incepator
                  • 27.feb.2010
                  • 6

                  #9
                  tot eu

                  da aa aq nu mai tre si izolatie termica doar fonica ma poti ajuta sami zici cat ma face camera are 16 m patrati si in inaltime are cam 2 metri jumatate
                  sal

                  Comentariu

                  Procesare...