Capilaritate saruri

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • vio vio
    Incepator
    • 09.feb.2009
    • 3

    Capilaritate saruri

    capilaritate saruri; problema am inalnit-o si eu doar ca este vorba de un soclu de casa din piatra tencuit cu ciment si nisip iar apoi aplicat un srat de mozaic spalat dupa care a fost zugravit cu (vinarom) cam prin 1974 si in urma cu ceva ani 5-6, au aparut cateva pete de albe cam de marimea unei portocale nu mai mari si care nici nu cresc nici nu dispar. Daca aveti o solutie fie si doar de acoperire ,daca nu de disparitie ,va rog sa-mi spuneti.
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15056

    #2
    Se pot curata cu o solutie dedicata acestor saruri insa este posibil ca fenomenul sa se repete ca urmare a actiunii unei surse de umiditate. Nu ati incercat sa le curatati mecanic, pe uscat? Au aparut iar dupa aceasta curatare mecanica?

    Comentariu

    • vio vio
      Incepator
      • 09.feb.2009
      • 3

      #3
      capilaritate saruri

      da am curatat cu o perie de sarma si revopsite cu vinarom,dupa care incet incet apar din nou si cel mult 6 luni sunt la locul si marimea care au fost initial sper ca in urmatoarele 3-4 zile sa va trimit si o poza .Multumesc!

      Comentariu

      • vio vio
        Incepator
        • 09.feb.2009
        • 3

        #4
        capilaritate saruri

        acetea sunt petele pe cat se pot vedea de bine[/img]

        Comentariu

        • PowerMC
          Administrator
          • 02.mai.2007
          • 2237

          #5
          Re: capilaritate saruri

          Postat în original de vio vio
          acetea sunt petele pe cat se pot vedea de bine[/img]
          Nu ati atasat pozele.
          Reduceti dimensiunea lor la maxim 550x550px. si incercati sa le postati din nou.

          Un indrumar pentru postarea pozelor gasiti in topicul http://www.misiuneacasa.ro/forum/vie...=12485&start=0
          Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

          Community Manager MC

          Comentariu

          Procesare...