Hidroizolatie fundatie care sta in apa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • ralexa2007
    Incepator
    • 05.sep.2012
    • 1

    Hidroizolatie fundatie care sta in apa

    Buna seara. In iarna si primavara trecuta a inceput sa intre apa in subsolul casei parintilor mei. In aceasta vara am facut un sant de-a lungul peretelui pe unde intra apa cu scopul de a izola fundatia. La baza acestui sant, adica la fundatia casei, am descoperit apa. La o privire mai atenta am observat ca apa este curgatoare, deci a aparut un izvor. Intrebarile la care v-as ruga sa imi raspundeti ar fi: se poate face o izolatie atat timp cat exista apa la baza peretelui (unele firme au zis da, altele nu); exista posibilitatea de a capta/elimina acel izvor?; nu stiu care este politica site-ului dar imi puteti recomanda si cine ar putea face aceast lucrare? Incepem sa intram putin in panica, se apropie sezonul ploios si noi stam cu santul sapat. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15019

    #2
    Stati intr-o zona cu izvoare de apa de acest gen? La ce adancime este fundatia si izvorul respectiv? Aveti foto realizate la sapatura? Teoretic se poate hidroizola dar depinde de cum este situatia la fata locului. O firma nu va pot recomanda in acest moment.
    Subsolul ce destinatie are? La ce cota apare infiltratia cu apa, pe interior?

    Comentariu

    Procesare...