Perete ud

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Buburuza 1
    Incepator
    • 16.dec.2018
    • 5

    Perete ud

    Buna seara sunt noua pe site, spre sa nu deranjez cu problema mea.Stau într-un apartament cu 2 camere la etajul 3, problema este că peretele din exterior al balconului este ud și se face igrasie,pereții exteriori ai apartamentului sunt placati.Cu as putea scăpa de igrasie?am văzut că cei de la Ceresit au un produs care ar putea ajuta.
  • tymotyman
    Membru Marcant
    • 01.nov.2009
    • 572

    #2
    Balconul nu este izolat? Orice produs este doar o remediere temporara,solutia ar fi izolarea si aerisirea mai deasa.

    Comentariu

    • Gemini
      Moderator
      • 06.iun.2006
      • 15019

      #3
      Buna Buburuza,

      Nu ne deranjezi, bine ai venit pe forum!
      Te rugam sa postezi foto relevante cu problema semnalata pentru a intelege situatia. Daca poti descrie modul de realizare a peretilor, vom putea raspunde la obiect.

      Comentariu

      • Buburuza 1
        Incepator
        • 16.dec.2018
        • 5

        #4
        Postat în original de tymotyman
        Balconul nu este izolat? Orice produs este doar o remediere temporara,solutia ar fi izolarea si aerisirea mai deasa.
        Este și balconul izolat, este inchis cu geam termopan,.

        Comentariu

        • Gemini
          Moderator
          • 06.iun.2006
          • 15019

          #5
          Nu ne puteti arata foto?

          Comentariu

          • Buburuza 1
            Incepator
            • 16.dec.2018
            • 5

            #6
            Așa arată balconul,se pare că cei de deasupra noastră sunt plecați în străinătate și din ce am văzut,au geamuri sparte la balcon.As vrea sa știu dacă pot bloca cumva apa sa mai treacă la peretele nostru. Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20190108_142602.jpg 
Afișări:	129 
Mărime:	83,3 KB 
ID:	671035

            Comentariu

            • Gemini
              Moderator
              • 06.iun.2006
              • 15019

              #7
              La ce se vede in foto este o infiltratie de apa. Nu reusiti sa opriti apa doar cu lucrari la dvs., trebuie intervenit la vecinul.

              Comentariu

              Procesare...