Hidroizolatie dus Walk-In

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • saklak
    Incepator
    • 19.iul.2019
    • 23

    #16
    Nu cred ca m-ati inteles ori nu inteleg eu cum as turna autonivelanta.

    E o diferenta de 2cm intre baza si partea dinspre rigola. cum pe acea latura o sa fie sticla nu pot sa o pun oblic, trebuie sa fie dreapta cel putin acea margine, nu cred ca se poate sa pun sticla oblic si daca as putea cred o sa arate prost. Asadar as putea sa merg in continuare cu mapei rapido sa indrept acolo de jur imprejurul rigolei sau mai exista o alta varianta.

    2. Astazi cand am curatat acolo vad ca a aparut o fisura. Cum as putea sa o repar ? cu cx5 sau sa pun banda cl152 pe ea.

    Am incarcat poza si aici, ca nu stiu daca pe forum apare in dimensiunea reala.
    Image screenshot-web-whatsapp-com-2019-08-13-12-26-58 hosted in ImgBB


    Astept un sfat. Multumesc.
    Ultima editare de saklak; 13.aug.2019, 11:51.

    Comentariu

    • saklak
      Incepator
      • 19.iul.2019
      • 23

      #17
      Sau ar mai fi varianta asta propusa de cineva, cu un bca de 5, taiat in L. pus pe capete de jur împrejur.

      ​​​​in acest acest caz, ce ar trebui folosit. cx5 pt bca, ct17, cl50? cu toate ca si in acest caz intre rigola si bca, ar trebui tot un 2cm de adeziv sa pot da panta dinspre bca spre rigola
      Ultima editare de saklak; 15.aug.2019, 13:59.

      Comentariu

      • saklak
        Incepator
        • 19.iul.2019
        • 23

        #18
        intr-un final am renunțat. trebuia sa fac tot felu de improvizatii care nu-mi dadeau nici o garantie ca o sa tina si nu o sa ridic costurile mai tarziu.

        am sa merg pe o cadita slim, montata deasupra gresiei cum am vrut inițial.

        Mulțumesc pt sfaturi. Daca nu poti langa ei, sa vezi ce fac si cum fac e groaznic.

        Comentariu

        • Gemini
          Moderator
          • 06.iun.2006
          • 15056

          #19
          Poate neintelegerea se datoreaza faptului ca aveti o sapa pe care am presupus ca este dreapta si ati turnat acea zona cu 2.4cm ce parea inclinata. Care sa fi fost planul orizontal?
          Ati optat pentru o varianta mai sigura si nu ati facut rau.
          Varianta cu BCA nu era solida, mai bine se spargea si se turna din nou o sapa de egalizare corect,nefiind o suprafata mare.

          Comentariu

          • saklak
            Incepator
            • 19.iul.2019
            • 23

            #20
            Sapa e dreapta. S-a turnat partea dusului in panta pentru scurgere. doar ca pe margini trebuia o bordura.

            Sapa autonivelanta ma ridica cu 2cm in baie fata de dormitor si nu-mi placea.

            Se mai putea taia 5cm din latura stramba si returnata doar bordura dreapta.

            Returnata din nou, da, probabil soluția ideala, dar nu-mi garanta nimeni ca va iesi cum trebuie.

            Sa fi avut timpul necesar sa stau langa ei poate as mai fi incercat ceva, dar devenise frustrant.

            Comentariu

            Procesare...