Tamplaria veche din lemn, ce fac cu ea?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • miki3
    Membru
    • 24.feb.2008
    • 133

    Tamplaria veche din lemn, ce fac cu ea?

    Buna ziua,

    Cine imi spune si mie ce fac cu tamplaria veche de lemn cand inlocuiesc cu termopan, se ocupa cei de la termopane si de ridicarea ei, adica o iau ei sau o arunc la gunoi, trebuie sa platesc pentru asta?

    Multumesc.
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13008

    #2
    O duci la gunoi si vin niste baieti colorati care o sa ridice lemnele.

    Cei de la firma de tamplarie nu au ce sa faca cu ea.
    Daca o scot cu grija se poate refolosi, daca ai cui sa o dai undeva la sate.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • miki3
      Membru
      • 24.feb.2008
      • 133

      #3
      Multumesc, asa ma gandeam si eu, ca vin baietii si o ridica repede, o folosesc ca lemne de foc, deci nu trebuie sa platesc nimic pentru asta?

      Ca administratorul blocului imi propune sa-i dau niste banii femeii de servici sa se ocupe ea si sa plateasca la gunoieri, dar nu stiu, nu prea vad rostul

      Comentariu

      • b20
        Incepator
        • 19.mar.2008
        • 25

        #4
        o pui in living in mijloc si-i dai foc sa vezi cecaldura face(magica)

        Comentariu

        • b20
          Incepator
          • 19.mar.2008
          • 25

          #5
          o pui in living in mijloc si-i dai foc sa vezi ce caldura face(magica)

          Comentariu

          • Masala
            Incepator
            • 28.mar.2008
            • 11

            #6
            Tamplaria veche de lemn, ce fac cu ea?

            Cu putina imaginatie poti s-o folosesti ca schelet pt. custile de iepuri!

            Comentariu

            • Consultant Tamplarie
              Moderator
              • 27.mai.2008
              • 903

              #7
              Re: Tamplaria veche de lemn, ce fac cu ea?

              Postat în original de miki3
              Buna ziua,

              Cine imi spune si mie ce fac cu tamplaria veche de lemn cand inlocuiesc cu termopan, se ocupa cei de la termopane si de ridicarea ei, adica o iau ei sau o arunc la gunoi, trebuie sa platesc pentru asta?

              Multumesc.
              Daca cantitatea de tamplarie la care renuntati nu este mare o puteti duce la punctul de ridicare a gunoiului menajer, de unde este ridicata de firma de salubritate. In schimb, daca cantitatea este mare va trebui sa platiti pentru fiecare metru cub sau pentru fiecare sac, firma de salubritate. Este destul de costisitor, dar in cazul dumneavoastra s-ar putea sa nu fie necesar.

              Comentariu

              Procesare...