Termopan

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • cip

    Termopan

    Doresc sa-mi montez geamuri termopan, intr-o camera 3x4.5 mp, unde fereastra are dimensiuni destul de mari (2.20 x 1.10mp). Incalzirea camerei o fac in sistem centralizat, dar folosind repartitoare de costuri. M-am gandit ca prin montarea geamurilor termopan voi obtine un confort termic ceva mai ridicat. Acestea sunt planurile....., insa citind pe internet am descoperit problemele pe care le ridica geamurile termopan.... condensul si igrasia.

    De aceea, va rog sa ma sfatuiti in ceea ce priveste:
    1. merita montarea geamurilor termopan avand in vedere ca blocul este din placi si peretii nu sunt izolati (poate sa apara igrasia?)?
    2.ce profil trebuie ales Al/PVC si cu cate camere si ce fel de sticla?
    3.ce firma si ce tip de geam imi recomandati ? (am ales Gealan ???)
    4.ce informatii si garantii trebuie sa cer producatorului?
    5.cam care este perioada de garantie oferita?
  • mail2val

    #2
    eu am pus cu corina gealan si sunt multumit. 5 ani garantie.

    Comentariu

    • Avatar Vizitator

      #3
      Postat în original de mail2val
      eu am pus cu corina gealan si sunt multumit. 5 ani garantie.
      Din Al sau PVC

      Comentariu

      • Avatar Vizitator

        #4
        DACA SUNTETI DINTR-UN ORAS MARICEL MERGETI LA REPREZENTANTA BEYLER. PE LANGA USI METALICE, FIRMA REALIZEAZA, SPRE SURPRINDEREA MEA, SI TERMOPANE CU PROFIL PVC WINTECH.
        EU AM OPTAT PTR UN PROFIL 7000 (5 CAMERE) CU GEAM LOW E SI, DESI APARTAMENTUL E DIN PLACI SI NEIZOLAT, NU AM ABSOLUT NICI O PROBLEMA.
        SINGURA PROBLEMA A FOST CA AM CAM ASTEPTAT, CA FABRICA E LA GALATI SI AU O GROAZA DE COMENZI.

        P.S. SFAT!
        CERETI SI UN PARAPET LA GEAM! E CATIVA EURO IN PLUS DA' FACE TOTI BANII!

        Comentariu

        • ginuc

          #5
          termopan

          Recent am pus termopan Gealan cu geam low e cu sistemul gecco si sunt foarte multumita.Vi-l recomad .

          Comentariu

          Procesare...