Profile VEKA-nume firma

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • cristinad
    Incepator
    • 28.iul.2008
    • 21

    Profile VEKA-nume firma

    Buna ziua,

    As vrea sa stiu daca pe profilele VEKA ar trebui sa fie stantat numele firmei,pentru a certifica faptul ca profilul nu este un fals.Chiar daca se lipeste banda cu numele VEKA,ar trebui si pe corpul profilului sa se regaseasca marca-de ex.la profilele REHAU numele firmei este stantat pe corpul profilelor.


    multumesc frumos si astept raspuns
  • alfa
    Membru
    • 17.apr.2008
    • 171

    #2
    stimata doamna,

    profilele VEKA sunt deasemena marcate. Pe partea inferioara a profilelor sunt serigrafiate numele VEKA, codul profilului, data productiei, etc.

    Comentariu

    • cristinad
      Incepator
      • 28.iul.2008
      • 21

      #3
      multumesc frumos de informatie,acum sunt la servici,dar de cum voi ajunge acasa ma voi uita-recunosc ca eu m-am uitat doar pe partile laterale ale profilului;
      cand spuneti "partea inferioara" va referiti la cea dinspre pervaz?

      Comentariu

      • alfa
        Membru
        • 17.apr.2008
        • 171

        #4
        da, cea dinspre pervaz.

        Comentariu

        • cristinad
          Incepator
          • 28.iul.2008
          • 21

          #5
          Multumesc inca o data,sper sa n-am o dezamagire cand ajung acasa...

          Comentariu

          • cristinad
            Incepator
            • 28.iul.2008
            • 21

            #6
            Din pacate,nu am vazut nici un cod si nici inscriptionarea de care vorbeati,am sunat la firma respectiva care,am verificat,este intr-adevar reprez.VEKA si mi-a zis ca inscriptionarea cu pricina este pozitionata pe partea care s-a lipit cu spuma de marginea ferestrei.
            Eu nici nu stiu ce sa mai cred,am cerut detalii suplimentare si la firma "mama".
            Ce ma sfatuiti sa fac?
            V-as ruga totusi ,daca aveti,sa-mi trimiteti o poza sau un desen ca sa ma lamuresc mai bine.
            Daca m-au pacalit,am de gand sa-i reclam la protectia consumatorilor,doar am contract cu ei si banii au fost pe masura unei calitati pe care n-am primit-o.....
            Inca o data va multumesc pt.raspuns si va asigur de intreaga mea consideratie.

            Comentariu

            • Consultant Tamplarie
              Moderator
              • 27.mai.2008
              • 904

              #7
              Postat în original de cristinad
              Din pacate,nu am vazut nici un cod si nici inscriptionarea de care vorbeati,am sunat la firma respectiva care,am verificat,este intr-adevar reprez.VEKA si mi-a zis ca inscriptionarea cu pricina este pozitionata pe partea care s-a lipit cu spuma de marginea ferestrei.
              Eu nici nu stiu ce sa mai cred,am cerut detalii suplimentare si la firma "mama".
              Ce ma sfatuiti sa fac?
              V-as ruga totusi ,daca aveti,sa-mi trimiteti o poza sau un desen ca sa ma lamuresc mai bine.
              Daca m-au pacalit,am de gand sa-i reclam la protectia consumatorilor,doar am contract cu ei si banii au fost pe masura unei calitati pe care n-am primit-o.....
              Inca o data va multumesc pt.raspuns si va asigur de intreaga mea consideratie.
              O sa va trimit niste poze cu cele cerute.
              Dar ca si explicatie, profilul nu este inscriptionat la exterior, mai exact la partile vizibile ulterior montarii. Profilul este inscriptionat pe suprafata ce intra in contact cu zidaria, astfel, odata montata tamplaria nu mai pot fi vazute inscriptiile Veka, iar la geam se gasesc inscriptiile Veka pe muchie, astfel, si in acest caz nu mai poate fi verificata inscriptia Veka daca geamul a fost montat.

              Comentariu

              Procesare...