Profile SupraWinn cu 5 camere

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • maria-gabriela
    Incepator
    • 29.iul.2008
    • 1

    Profile SupraWinn cu 5 camere

    Poate sa imi spuna si mie cineva, cum a-si putea verifica daca geamurile puse cu profilul SupraWin au 5 camere si nu 4 camere?
  • DumitrescuAndrei2
    Membru
    • 02.nov.2007
    • 159

    #2
    Singura idee care-mi vine este: du-te la reprezentanta lor si cere-le sa vezi un profil cu 4 camere si altul cu 5 camere (pe la firmele cunoscute au mici bucati, sectiuni ale ferestrelor pentru a le prezenta clientilor). Masoara grosimea lor (poate difera intre 4 si 5 camere) si pe baza acestor masuratori vezi ce grosime este la tine, compara-le.

    Cere-le sa vezi exact modelul de profil pe care l-ai comandat, eventual fara sa stie ca esti deja clientul lor... nu e o metoda infailibila dar cine stie de unde sare iepurele...

    Comentariu

    • Consultant Tamplarie
      Moderator
      • 27.mai.2008
      • 904

      #3
      Intrebati-i daca va pot oferi vreo informatie referitoare la un marcaj care sa specifice clar sistemul (3, 4, 5 camere) pe care-l aveti montat. Daca sistemul nu este prevazut cu asa ceva va va fi foarte greu sa trageti o concluzie

      Comentariu

      • robertciulei
        Incepator
        • 19.mar.2007
        • 39

        #4
        ferestre suprawin

        [b]Doamna, iertati-ma ca va spun si va rog luati-o ca pe un sfat pe viitor, nu cu rautate, imi pare f rau ca nu ati intrebat inainte ce profile sa puneti, ca va spuneam ...ci sa stiti pe ce dati bani munciti din greu.. dar ati gresit in primul rand ca ati pus suprawin, profilele turcesti sunt cele mai proaste, ca rezistenta si armatura..-daca au! - ca de regula au doar la maner...macar aveti o garantie mai mare, poate v-au convins cu pretul, dar sa stiti ca la un pret destul de apropiat gaseati - rog moderatorul sa nu se super, nu fac reclama ci doar spun ce a gresit dansa in alegerea profilelor-Rehau care oricum, nu se compara...iar feroneria turceasca, ar fi trebuit sa fugiti de ea cat puteti, va doresc sa nu aveti probleme in urmatorii ani, mai stiu pe cineva care i-a chemat la feronerie de 3 ori in 2 ani dar el si-a pus pimapen, alt turcism..feronerie nu exista decat 3 marci bune pe piata..MACO, austriaca, Siegenia si ROTO nemtesti, altceva sa nu puneti daca mai aveti de pus geamuriSper ca v-am fost de ajutor,
        inteligenta ne urmareste dar noi suntem prea rapizi

        Comentariu

        • radu matei
          Membru Marcant
          • 17.apr.2007
          • 516

          #5
          Dar despre feroneria G-U (Germania) ce stiti?
          Mai bine mai tarziu decat niciodata!

          Comentariu

          • robertciulei
            Incepator
            • 19.mar.2007
            • 39

            #6
            Postat în original de radu matei
            Dar despre feroneria G-U (Germania) ce stiti?
            destul de buna, dar nu cu multe posibilitati de reglare,exista si niste copii turcesti de GU, de aceea, m-am ferit sa o recomand...
            inteligenta ne urmareste dar noi suntem prea rapizi

            Comentariu

            Procesare...