Impartire spatiu

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • camelia_arsintescu
    Incepator
    • 01.aug.2008
    • 3

    Impartire spatiu

    Buna ziua,

    Am un apartament gen open space - sufrageria, locul de luat masa si bucataria - nu sunt inchise. Spatiul este destul de mare - 50mp. Avem nevoie de inca o camera si ne-am gandit sa inchidem cumva sufrageria. Aici este problema noastra. Deschiderea dintre sufragerie si restul este de 3200mm cu H = 2300mm iar latimea grinzii este de 400mm. Initial ne-am gandit la o usa din patru foi insa ce am gasit a fost doar din import la preturi foarte mari ( poate stie cineva firme romanesti ? ). As dori ceva sugestii daca ne poate ajuta cineva.
    Va multumesc.
    Camelia
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12229

    #2
    Restul usilor din ce material sint ?
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • camelia_arsintescu
      Incepator
      • 01.aug.2008
      • 3

      #3
      usi celulare cu MDF

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12229

        #4
        Postat în original de ***elia
        usi celulare cu MDF
        Atunci este relativ smplu . Cautati un producator de asemenea usi si comandati ce va trebuie . Ca pret cred ca duce la un 2000-2500 lei .
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • camelia_arsintescu
          Incepator
          • 01.aug.2008
          • 3

          #5
          La toti cei care am intrebat nu fac decat usi duble cu latimea de maxim 1200mm pe foaie deci 2400mm in total si nu au inaltimea de care am eu nevoie. Camera are dubla intrebuintare - dormitor si sufragerie si as vrea un sistem de inchidere care sa -mi permita, cand este cazul, si o deschidere mai mare.

          Comentariu

          • Seni
            Living Legend
            • 05.mar.2006
            • 3524

            #6
            un sistem de usi glisante nu v-ar placea?

            Comentariu

            • Mircea_G
              Living Legend
              • 14.ian.2007
              • 12229

              #7
              Postat în original de ***elia
              La toti cei care am intrebat nu fac decat usi duble cu latimea de maxim 1200mm pe foaie deci 2400mm in total si nu au inaltimea de care am eu nevoie. Camera are dubla intrebuintare - dormitor si sufragerie si as vrea un sistem de inchidere care sa -mi permita, cand este cazul, si o deschidere mai mare.
              Nu exista nu se poate ! Daca fac usi de comanda fac orice marime . Se pare ca unde ati intrebat erau distribuitori si nu producatori . O asemenea usa din 5 bucati si care se deschidea toata , am facut si pe vreamea trecuta , dar acum ... Insistati .
              Instalatii verificari-revizii gaze

              Comentariu

              • Consultant Tamplarie
                Moderator
                • 27.mai.2008
                • 903

                #8
                Daca celelalte usi sunt din MDF ar trebui ca si aceasta usa sa fie din ceva asemanator pentru pastrarea efectului creat de acestea.
                Nu pot sa va recomand o firma anume care sa va poata ajuta in acest sens, dar sunt sigur ca daca insistati cu cautarile veti gasi. Cazul dumneavoastra este unul tipic in care rabdarea si insistenta isi spun cuvantul in privinta rezultatului final.
                Succes!

                Comentariu

                Procesare...