Tamplarie PVC cu probleme

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • luc_s2003
    Incepator
    • 28.dec.2010
    • 4

    Tamplarie PVC cu probleme

    In urma cu cateva luni am semnat un contract pentru tamplarie PVC pentru o casa cu firma "nr 1 din Moldova".
    In fotografiile urmatoare veti vedea ceea ce am gasit eu la terminarea montajului in urma cu mai bine de o luna.
    Intre timp s-au mai remediat din probleme, dar tot nu au rezolvat tot.
    Ideea e ca eu vreau sa ma mut pana la sfarsitul lui februarie in casa si nu vreau sa mai aud de ei sau sa-i mai vad.
    As dori sa fac totusi o expertiza tehnica pentru a o avea mai tarziu la indemana.
    Daca ma puteti indruma spre cineva, astept mesaj.
    Mulumesc anticipat.

    Cam asa arata niste ferestre montate si executate de "nr 1 in moldova".
    Fișiere Atașate
  • mosenache
    Incepator
    • 25.ian.2011
    • 2

    #2
    Dupa poze tamplaria pare mai mult murdara si neingrijita decat defecta. Iar termopanele "nealiniate" in nici un caz nu pot fi considerate un defect. Va spun din experienta, eu am avut probleme cu firma de la care mi-am pus tamplarie. Imi intra apa prin tamplarie, fac condens, am 2 sticle crapate si cei la care am pus tamplaria nu mai sunt de gasit. As apela la OPC dar degeaba.
    Daca spuneti ca v-au si rezolvat din probleme inseamna ca sunt mai mult pretentii din partea dv. Cel putin asa vad eu din poze.

    Comentariu

    • ivan_turbinca
      Membru Marcant
      • 25.feb.2009
      • 494

      #3
      pai si de ce ati acceptat sa le monteze asa? ati dat toti banii inainte?

      Comentariu

      • Consultant Tamplarie
        Moderator
        • 27.mai.2008
        • 903

        #4
        Executia este gresita si atat timp cat nu sunt respectate prescriptiile tehnice nu este loc de discutie.

        Faptul ca se accepta un produs nu inseamna ca tamplaria este conforma.

        Comentariu

        • stefan1
          Membru Marcant
          • 20.sep.2009
          • 355

          #5
          Răspuns la: Tamplarie PVC cu probleme

          Salut !
          Am o problema cu o usa de PVC feronerie Roto NT de la Rehau, a fost montata in 2013, desi inca este in garantie, as dori sa intreb aici poate e ceva minor si o pot rezolva eu. Cand vreau sa inchid usa, ridic de maner in sus, dau sa invart de cheie si nu merge, doar putin si in felul acesta usa nu se inchide ptr ca cheia nu o pot roti ca tot sistemul sa se blocheze, iar daca tin usa intredeschisa, ridic de maner cheia isi face cursa si se blocheaza si manerul, deci in felul acesta cu ea intredeschisa functioneaza, imi poate spune cineva care ar fi problema ?

          Comentariu

          • Consultant Tamplarie
            Moderator
            • 27.mai.2008
            • 903

            #6
            Răspuns la: Tamplarie PVC cu probleme

            Verificati daca limba de la broasca loveste de clema de pe toc in loc sa intre in locasul clemei, este posibil sa fie nevoie sa se regleze usa. Daca s-au lasat putin nu mai este potrivire intre toc si cercevea.

            Comentariu

            Procesare...