Ce culoare de termopane va place?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • missy
    Incepator
    • 30.nov.2011
    • 85

    Ce culoare de termopane va place?

    Curand va trebui sa dam comanda de termopane pentru casa si nu stiu ce culoare sa aleg. Pana acum cateva zile stiam perfect ce vreau: wenge, dar acum... sunt confuza. Am fost sa cautam usi, (le vrem mai ieftine, dupa buget, pana in 800 lei bucata) si cand am vazut ce urate culori de wenge au ei, mi-am dat seama ca wenge e de fapt ce intelege fiecare si ca nuantele difera mult. Asa ca e aiurea sa am geamuri o nuanta si sa nu gasesc usi la fel, decat pe comanda, la j-de mii de preturi.
    Singura culoare cu care nu dai gres cand iei separat geamurile si usile e stejar auriu. Parca e cam depasita..., dar e calda si usor de asortat cu orice.
    Inca ceva, mi se pare ca, daca vrei sa arate bine cu wenge, iti trebuie lux. Eu am vazut doua interioare de case cu geamuri wenge, si de atunci fixatia mea cu culoare asta. Dar casele erau ale unor oameni cu bani, nu ca mine, un amarat de bugetar.. N-are rost sa spun ce frumusete de mobile au asortat cu geamurile alea...
    Inca ceva.: am auzit ca geamurile colorate micesc mult camera, deci, albe ar fi mai bine?

    Sincer, deja ma ia durerea de cap,. E groaznic sa nu stii ce vrei si sa fii presat de timp.
    Voi ce geamuri ati alege, sau ce geamuri aveti si daca sunteti multumiti sau nu de culoare.
    P.S. Nu pun lemn, pentru ca nu am bani, voi alege PVC.
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6869

    #2
    Răspuns la: Ce culoare de termopane va place?

    Alb 100% - pt mine e perfect ! Pt dvs ? Asta numai dvs stiti ce culoare
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • missy
      Incepator
      • 30.nov.2011
      • 85

      #3
      Răspuns la: Ce culoare de termopane va place?

      cred ca voi ramane la stejar auriu, as fi vrut insa sa vad niste interioare cu geamuri de alte culori

      Comentariu

      • Consultant Tamplarie
        Moderator
        • 27.mai.2008
        • 903

        #4
        Răspuns la: Ce culoare de termopane va place?

        Culoarea mobilei nu are neaparat legatura cu cea a tamplariei, mai ales ca va fi o perdea, o draperie la mijloc.
        Eu unul prefer culorile ce aduc cu nuante ce tin de anumite tipuri de lemn, stejar, nuc, pin etc.
        Preferintele personale nu se discuta si de aceea alegerea va apartine.

        Comentariu

        Procesare...