Glafuri si ferestre termopan

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ginar
    Incepator
    • 07.nov.2017
    • 28

    Glafuri si ferestre termopan

    Buna ziua,
    Va rog sa ma ajutati cu un sfat: sunt in faza in care am izolat exterior cu vata bazaltica dupa tencuirea pe caramida iar in interior urmeaza sa se incarce si finisare cu malta fina. Am fost nevoita sa fac izolatia exterioara deoarece cel cu interiorul nu a respectat termenul de incepere a lucrarilor stabilit.
    1.La ferestre nu este incarcat si nu stiu cum ar trebui sa fac ca sa se poata lua masuri pentru geamurile termopan.
    2.Glafurile la interior se pot face inainte de montarea geamurilor ( cel cu malta fina vine inaintea geamurilor)?
    3.Glafurile as dori sa le fac din granit. Cand se vor monta?
    Multumesc anticipat.
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2237

    #2
    Răspuns la: Glafuri si ferestre termopan

    Ar trebui sa inchideti golurile ferestrelor in aceasta faza. Dupa montarea ferestrelor se vor monta glafurile si apoi se finiseaza toate zonele limitofe.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • tymotyman
      Membru Marcant
      • 01.nov.2009
      • 570

      #3
      Răspuns la: Glafuri si ferestre termopan

      De preferat in golurile geamurilor sa puneți la ocol polistiren si apoi sa montați ferestrele,iar la partea de jos ori solbanc ori spuma mai groasa ca sa montați granitul sub rama ,intre granit si rama se va da cunsilicon de culoare. După montare fereste si granit se fac glafurile.Granitul merge montat si după gletuire dar va trebui reparat dedesubt.

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15056

        #4
        Răspuns la: Glafuri si ferestre termopan

        Recomand folosirea profilului solbanc. Glafurile se pot monta inainte de gletuirea peretilor.

        Comentariu

        Procesare...