Profil Gealan S8000 vs. Deceuninck Zendow T5

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • TzapInferno
    Incepator
    • 03.feb.2018
    • 23

    Profil Gealan S8000 vs. Deceuninck Zendow T5

    Buna seara. De curand m-am hotarat sa pun termopane la un apartament de 3 camere. Am luat masuratorile si am cerut cateva oferta. Am primit 4 oferte, dintre acestea 2 "suna mai bine" insa, cum nu am cine stie ce cunostiinte in acest domeniu, nu prea imi pot da seama care dintre cele 2 ar fi mai buna. Le voi descrie pe cat posibil si... v-ar ruga efectiv sa alegeti care este optiunea mai buna si sa motivati, pe cat posibil, de ce.

    Oferta 1 : Producator + model : Gealan S8000, Culoare : "Nussbaum", Feronerie : Roto NT, 24mm, LowE + Float, Cercevea Canat Z76mm, 5 camere + BONUS plase de tantari

    Oferta 2 : Producator + Deceuninck Zendow T5, Culoare : Nuc, Feronerie : Reze, GT24, LowE 4 - Float 4, Cercevea Z80mm, 5 camere

    Sumele sunt aproape la fel, diferenta este prea mica pentru a lua acest aspect in considerare, asadar intrebarea este strict : "Care oferta este mai buna ? Si de ce ?"

    Astept pareri, sugestii... orice ar putea ajuta ! Multumesc anticipat.

  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15019

    #2
    Zendow sunt mai multe tipuri de profile, nu stiu ce reprezinta T5 exactr dar posibil sa fie varianta de baza, un profil clasa B.
    Gealanul este sigur cu 5 camere sau cu 6? Feroneria Reze nu im iinspira incredere, nicidecum la calitatea Roto.
    De ce sticla de 24mm si nu unpachet tripan cu 4S?
    La prima vedere pare mai buna prima varianta.

    Comentariu

    • FlorinFlorin
      Incepator
      • 13.apr.2019
      • 2

      #3
      Gealan S8000 este un profil mai utilizabil.
      Obligatoriu geamul cu trei foi de sticla sa contine o stcila de low-e si una de 4s.

      Comentariu

      Procesare...