Două rânduri de termopan

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • cosmin766
    Incepator
    • 17.oct.2021
    • 17

    Două rânduri de termopan

    Buna ziua.
    Am niște ferestre foarte puțin izolatoare fonic, presupun că este o configurație 4mm cu 4mm, nu știu distanta dintre foi, dar oricum vibrează foarte mult când le lovesc, ca o foaie de geam clasic..de la o casa veche.

    Aș vrea să pun încă un rand de ferestre termopan (cu o configurație centrată pe izolare fonică) după cel existent, spre exterior.

    Dacă nu e destul loc, le-aș muta pe cele existente mai spre interior că să poată fi fixate bine cele noi.

    Configurația aceasta am văzut-o la un hotel și am observat comportamentul celor 2 rânduri.

    Ar trebui să fiu atent la ceva anume, probleme care pot apărea dintr-un astfel de montaj?

    Mulțumesc!
    Fișiere Atașate
  • mirceaknap
    Living Legend
    • 05.mar.2011
    • 1409

    #2
    Postat în original de cosmin766
    Buna ziua.


    Aș vrea să pun încă un rand de ferestre termopan după cel existent, spre exterior.

    Dacă nu e destul loc, le-aș muta pe cele existente mai spre interior că să poată fi fixate bine cele noi.

    Configurația aceasta am văzut-o la un hotel și am observat comportamentul celor 2 rânduri.

    Ar trebui să fiu atent la ceva anume, probleme care pot apărea dintr-un astfel de montaj?

    Mulțumesc!
    Trebuie sa aveti raspunsul la doua intrebari:
    Ce distanta trebuie sa aveti intre cele doua rame incat sa aveti acces pt curatarea lor?
    Cum se vor deschide ferestrele, interior-interior sau interior-exterior?
    si inca multe alte probleme cum ar fi imposibilitatea de a finisa ( repara) intre rame,panze de paianjen,insecte.

    Comentariu

    Procesare...