Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Adeziv polistiren

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Gemini
    a răspuns
    Răspuns la: Adeziv polistiren

Daca sunteti mai explicit, foto sau alte detalii, va putem raspunde mai precis.
    Masa de spaclu, la prima mana nu poate fi trasa perfect intotdeauna. Dupa ce se usuca, se poate trage inca o mana subtire, astfel ca va arata cum trebuie. In plus, eventualele urme de gletiera sau alte mici dare se pot elimina cu slefuirea usoara, tot dupa uscarea stratului.
    Deasemenea, daca doriti, puteti trage o mana de tinci ce este mai fin.

Lasă un comentariu:

• rvemis
    a răspuns

Va salut...o intrebare as avea...de curand am facut sigur glafurile la geamuri ...si din cauza adezivului/neindemanarii inca mai sunt mici imprefectiuni pe care nu le-am putut regla din spaclu. Se poate driscui/finisa suprafetele de la glafuri cu smirghel? Multumesc

Lasă un comentariu:

• ovidiu79
    a răspuns

Postat în original de Gemini Vezi post
    Adera la polistirenul extrudat insa aderenta poate fi redusa daca se utilizeaza polistiren extrudat lucios. Fie zgariati extrudatul la lipire, fie utilizati polistiren rugos.
    Multumesc.stima.

Lasă un comentariu:

• Gemini
    a răspuns

Adera la polistirenul extrudat insa aderenta poate fi redusa daca se utilizeaza polistiren extrudat lucios. Fie zgariati extrudatul la lipire, fie utilizati polistiren rugos.

Lasă un comentariu:

• ovidiu79
    a răspuns

Va salut,
    La repararea unor spaleti fereastra am folosit polistiren extrudat(cel albastru)cu adeziv ceresit thermo universal.
    Pe toate site-urile ,exceptand site-ul oficial,nu mentioneaza ca Ceresit Thermo Universal nu adera la extrudat.
    Ce ma sfatuiti?

Lasă un comentariu:

• Dan Enegaru
    a răspuns

Mie mi l a adus o cunostinta la pret de depozit de 14.8 lei/sac. Un prieten mi-a spus ca a vazut la Hornbach cu 17.5 lei.

Lasă un comentariu:

• Gemini
    a răspuns

Despre produsele Sika am o parere foarte buna. Mergand pe aceasta idee, nu ma astept sa fie un adeziv inferior. Nu l-am zarit inca, ce pret are?

Lasă un comentariu:

• Dan Enegaru
    a răspuns

Salut! Ce parere aveti despre adezivul pt polistiren de la SIKA? Este mai nou aparut pe piata iar cineva mi-a spus ca unii profesionisti il recomanda. Multumesc anticipat.

Lasă un comentariu:

• Gemini
    a răspuns

Este un produs bun Ceresit Thermo Universal, testat!

Lasă un comentariu:

• nicuata
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Adeziv polistiren

CT83 și CT85 nu prea se mai găsesc în punctele de vânzare; cei de la Ceresit promovează mai mult ThermoUniversal - adeziv 2în1.

Lasă un comentariu:

• blitzkr1eg
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Adeziv polistiren

La Dedeman nu au nici 83 nici 85, si tot imi recomanda gen CT190 care e pentru vata nu pentru polistiren

Lasă un comentariu:

• coby
    a răspuns

Mergeti in Dedeman ca este cat doriti ..

Lasă un comentariu:

• blitzkr1eg
    a răspuns

Tot incerc sa caut prin Cluj adeziv de polistiren Ceresit CT 83 sau 85 (acestia fiind recomandati ca adezivi buni pe forum), dar nu gasesc.
    Tinand cont ca vreau sa fixez polistirenul fara dibluri, nu vreau sa fac compromisuri si am nevoie de un polistiren cat mai bun, ce alternative bune mai am?
    Multumesc

Lasă un comentariu:

• Gemini
    a răspuns

Doua straturi de amorsa pot fi costisitoare, mai ales daca sunt de o calitate superioara.

Lasă un comentariu:

• Jermania
    a răspuns

Amorsa o poti da alba cum e cumparata, iar mai incolo sa dai stratul final colorat cum vrei. E permeabila la vaporii de apa si CO2, iti recomand o amorsa mai scumpa si mai buna, gen Sto-Putzgrund de la STO sau o amorsa de la Caparol.

Lasă un comentariu:

Procesare...
X