Izolare casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13008

    #16
    Postat în original de coby

    Da , e greu sa intelegi cand nu stii raspunsul
    Este de bun simt sa raspunzi si sa nu presupui. Daca nu as stii, nu as raspunde, este simplu. Nu cred ca stau pitit dupa dulap de grija unora. Nu am chef de polemici pe langa subiect, am crescut. Daca ai chef sa formulezi cu toate subiectele, predicatele si atributele, te ascult, altfel sa auzim numai de bine.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6869

      #17
      Intrebarea e foarte clara domnule , nu e vorba de polemica ci de a raspunde la o simpla intrebare : cum finisezi polistirenul extrudat ?! Cred ca dupa 2 saptamani ati avut timp berechet sa reflectati si studiati ce raspuns sa dati .
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • Adrian M
        Incepator
        • 19.dec.2018
        • 47

        #18
        Multumesc pentru răspunsuri sa rezolvat.

        Comentariu

        • Mircea_G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12227

          #19
          Sinura problema la finisajele pe extrudat , este ca trebuie rezolvata partea lucioasa a lui . Asa ca trebuie facuta o operatiune in plus de " asperizare " !
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 13008

            #20
            Postat în original de Mircea G
            Sinura problema la finisajele pe extrudat , este ca trebuie rezolvata partea lucioasa a lui . Asa ca trebuie facuta o operatiune in plus de " asperizare " !
            Cine a spus ca exista doar polistiren extrudat cu fata lucioasa? In acest caz nu trebuie nicio operatiune suplimentara.
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            • Adrian M
              Incepator
              • 19.dec.2018
              • 47

              #21
              Salut cam asa a iesit primul strat de adeziv cu plasa Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20201029_092752.jpg 
Afișări:	144 
Mărime:	242,0 KB 
ID:	682090 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20201029_092808.jpg 
Afișări:	108 
Mărime:	324,8 KB 
ID:	682091
              cel deal doilea urmează să-l dau la primăvară as vrea ceva adeziv alb sa il si finisez sa pot da decorativa

              Comentariu

              • VYS
                Living Legend
                • 19.aug.2005
                • 13008

                #22
                De ce la primavara? Il poti da acum fara probeme. La primavara, daca vrei sa trai inca o mana de adziv ar trebui sa amorsezi inainte pentru ca nu va mai fi asa curata masa de spaclu.
                De ce nu ai dus si focul 2 tot prin pamant? Era un raizer in plus si scapai de teava aia de pe fatada.
                Ultima editare de VYS; 08.nov.2020, 10:26.
                VYS Blog DIY

                Comentariu

                • calinesq91
                  Incepator
                  • 22.ian.2018
                  • 60

                  #23
                  Arata bine, daca tine vremea buna puteti sa izolati si cealalta latura care se vede ca nu e gata, si sa dati si a doua mana de adeziv. Recomand sa nu driscuiti a doua mana doar daca doriti sa dati cu lavabil peste. Eu am dat anul trecut in decembrie a doua mana de adeziv si a fost ok. Adeziv alb am folosit de la HASIT, dar am lucrat si cu Ceresit si cu Cesal, care sunt foarte ok, Cesal este ieftin si bun, fiind cu fibre se poate folosi si pentru vata bazaltica. Adezivul de la Knauf este foarte bun daca de doreste driscuit deoarece este mai fin.
                  Grija mare la iarna cu teava de scurgere condens de la centrala, sa nu faca dop de gheata si sa se infunde. Stiu persoane care au patit-o, a fost ger noaptea si a facut dop de gheata.

                  Comentariu

                  • Adrian M
                    Incepator
                    • 19.dec.2018
                    • 47

                    #24
                    Multumesc frumos

                    Comentariu

                    Procesare...