Propuneri, sugestii

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • doru_marciuc
    Living Legend
    Expert amenajari
    • 01.oct.2012
    • 1393

    Răspuns la: Propuneri, sugestii

    Eu propun si introducerea acestui joc. Este mai educativ decat banul.

    Comentariu

    • Admin.MC
      Membru Marcant
      • 05.dec.2005
      • 974

      Re: Propuneri, sugestii

      Din pacate, platforma nu permite un plugin de chat.

      Daca, totusi, doriti sa purtati discutii cu subiect general, puteti sa postati aici sau aici.

      Comentariu

      • sisica_si
        Membru Marcant
        • 19.dec.2013
        • 925

        Răspuns la: Propuneri, sugestii

        Fara chat ca am vazut multe forumuri care au si se pierd multe informatii pe chat.
        Se face un topic de discutii fara subiect si acolo putem balari daca e nevoie.

        Comentariu

        • catafest
          Incepator
          • 26.feb.2016
          • 1

          Răspuns la: Propuneri, sugestii

          Propun ca la inregistrare la baza de date cu localitati sa fie actualizata si cu localitatile cu un numar semnificativ de locuitori >= 20.000 locuitori sau din punct de vedere geografic pot fi utilizatori cu resurse si servicii in acest domeniu.
          Eu a trebuit sa trec localitatea Suceava , desi momentan locuiesc in Fălticeni.

          Un alt aspect este completarea automata a campurilor - ma refer la editboxurile de acolo , eu folosesc un program automat de autentificare care foloseste continutul html pentru completare.
          Spre exemplu la hobby mi-a completat cu continutul emailului meu. (programul este Dashlane).

          Propun de asemenea ca forumul sa aiba o zona in care userii sa se faca cunoscuti intre ei.
          astfel incat sa isi treaca pe scurt ce servicii pot face si in ce zone pot activa ca si cunoscatori.
          In felul acesta comunitatea misiunea casa se va inchega mai usor si se vor cunoste mai bine.

          As mai avea propuneri ca de exemplu o harta cu distributia utilizatorilor pe o harta a romaniei ( se poate face usor) si un chat simplu pentru discutii care
          ar simplifica comunicarea in grup.

          Deoarece sunt la inceput in dorinta de a construi o casa ecologica nu am gasit ceva dedicat - am vazut ceva la tv despre niste studenti care au facut asa ceva in bucuresti insa o sa mai caut.

          Toate propunerile pe care le-am facut sunt din punctul meu de vedere constructive si nu sunt consumatoare de timp pentru utilizatori.
          Va multumesc pentru atentia acordata.

          Post scriptum: pentru a evita un hot topic va rog daca aveti comentarii decente si rationale referitoare la ce am spus sa mi le trimite-ti in casuta postala de pe acest forum.

          Comentariu

          • Cipri1
            Membru
            • 14.aug.2012
            • 264

            Răspuns la: Propuneri, sugestii

            Propun crearea unui thread in care sa fie enumerate mai multe tutoriale care ne ajuta sa diminuam costurile unei lucrari , lucrari care pana in momentul respectiv nu le-am putut face NOI si care ne scutesc de niste bani . In plus de asta ne ajuta sa deprindem fel si fel de aptitudini . Mai multe tutoriale intr-unul singur . Un fel de DIY cu repercursiuni si in buzunarul propriu . Stiu ca pe forum e o sectiune de DIY , dar daca am face un singur topic prin care sa prezentam mai multe tutoriale cred ca totul ar fi mai simplificat . Stiu ca majoritatea tips-urilor sunt in subiectele cu pricina gen : Centrala pe lemne , insa fiind atat de multe mesaje , sfaturile cu adevarat importante nu sunt sintetizate si iti ia o eternitate pana le gasesti . Thread-ul sa fie unul general
            Ex :
            - pompa incarcare instalatie : daca chemi instalatorul iti ia bani de fiecare data cand vine
            - lucrari de amenajare interioara
            etc. etc. etc.

            Sper ca m-am facut inteles . Ce ziceti ?
            Ultima editare de Cipri1; 12.oct.2016, 22:55.

            Comentariu

            • coby
              Living Legend
              • 21.feb.2012
              • 6701

              Răspuns la: Propuneri, sugestii

              Daca toti am face de toate care ar mai fi rostul meseriilor ? Surprinzator , societatea ar da faliment ..
              Ai o problema , cer ajutor , pe forum , daca nu se poate rezolva , platesti fizic o persoana care stie ce sa faca .
              Problema mare este ca , desi explicatii sunt cacalau , multi pur si simplu nu au aptitudini sa le aplice .
              Si din nimicuri poti face ceva bun .

              Comentariu

              • PowerMC
                Administrator
                • 02.mai.2007
                • 2210

                Răspuns la: Propuneri, sugestii

                Pentru a evita vreo interpretare tendentioasa, va anunt in mod oficial ca cei mai activi forumisti au fost contactati pe mailul declarat in profilul utilizatorului. Dorinta noastra este sa avem un minim de date corecte despre utilizatori, utilizate doar in vederea realizarii unor proiecte cu si pentru forumisti.
                Datele vor fi confidentiale si nu vor fi folosite decat pentru scopul mentionat.

                Multumim pentru sprijin si deschidere.
                Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                Community Manager MC

                Comentariu

                Procesare...