In atentia admin II

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • emanuelguzu
    Living Legend
    • 30.oct.2013
    • 1027

    #46
    Răspuns la: In atentia admin II

    Postat în original de coby
    Userul emanuelguzu are dreptul la reclama gatuita , stricand topicurile altor membrii ? http://www.misiuneacasa.ro/forum/sho...9401#post57940 =
    posturile 76 , 98 , 101 , etc contin reclame sponsorizate de site ul Misiunea Casa ?
    Pe langa faptul ca acest user se cearta cu toata lumea , inclusiv cu moderatori , mai furnizeaza si informatii gresite care pot pune in pericol siguranta in constructii ! Poate totusi cineva sa ia atitudine in fata acestui " specimen " , nu de alta , dar sunt persoane care i au de buna cele afirmate de " guzu " .
    Eu personal( si nu cred ca sunt singurul ) m am saturat sa l " citesc " pe acest individ care nu are nici o tangenta cu partea de constructii .
    Domnule coby..daca dumneata ai avea cunostinta de macar 10% din cunostintele si practica mea in constructii,mi_as inchide eu contul singur.
    -In atentia domnilor moderatori:am oferit o recomandare,am fost atacat verbal si cu glume proaste de scumpi mei colegi,dovada este scrisa,si sepoate verifica.

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6865

      #47
      Răspuns la: In atentia admin II

      Avem un nou spam ? Utilizatorul @stupina ?
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • doru_marciuc
        Living Legend
        Expert amenajari
        • 01.oct.2012
        • 1415

        #48
        Răspuns la: In atentia admin II

        Domnului Administrator.
        Toată viața mea, mi-am dorit să ajung Living Legend și în scurt timp, fără a înfăptui ceva remarcabil și dacă nu se va întâmpla vreo șopârlă, inclusiv cu aportul acestui post, voi deveni.
        Dar întrebarea mea este următoarea: Atunci când se ajunge la 10 000 de postări, nu se poate recompensa aceasta, cu titulatura de super living legend sau extra living legend sau măcar cu un tort, pișcot ceva?
        Întreb, pentru că după ce ajung Living Legend, mi-ar plăcea să am și altă motivație, în afară de aia de a ajuta cu sfaturi bune sau rele, în funcție de cunoaștere.

        Cu respect, Living Legend în devenire.

        Comentariu

        • spik1
          Living Legend
          • 20.apr.2012
          • 2343

          #49
          Răspuns la: In atentia admin II

          Facand un calcul puteti avea ca motivatie faptul ca atingerea cotei de 10 000 de postari va coincide cu...data pensionarii!
          Si nu este, in timpurile actuale, chiar "simplu" de ajuns la pensie!!!

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6865

            #50
            Răspuns la: Răspuns la: In atentia admin II

            Postat în original de doru_marciuc
            Domnului Administrator.
            Toată viața mea, mi-am dorit să ajung Living Legend și în scurt timp, fără a înfăptui ceva remarcabil și dacă nu se va întâmpla vreo șopârlă, inclusiv cu aportul acestui post, voi deveni.
            Dar întrebarea mea este următoarea: Atunci când se ajunge la 10 000 de postări, nu se poate recompensa aceasta, cu titulatura de super living legend sau extra living legend sau măcar cu un tort, pișcot ceva?
            Întreb, pentru că după ce ajung Living Legend, mi-ar plăcea să am și altă motivație, în afară de aia de a ajuta cu sfaturi bune sau rele, în funcție de cunoaștere.

            Cu respect, Living Legend în devenire.
            Sunteti meserias =)) , nu cred ca titulatura te face mai deosebit , eu personal continui sa invat de la " incepatori " si pentru asta postez aici pe site .
            Un tort cu piscoturi ar fi binevenit dupa un gratarel

            Postat în original de spik1
            Facand un calcul puteti avea ca motivatie faptul ca atingerea cotei de 10 000 de postari va coincide cu...data pensionarii!
            Si nu este, in timpurile actuale, chiar "simplu" de ajuns la pensie!!!
            Mai am un pic si intru la pensie
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • doru_marciuc
              Living Legend
              Expert amenajari
              • 01.oct.2012
              • 1415

              #51
              Răspuns la: In atentia admin II

              Mulțumesc pentru sfaturi și încurajări, Coby și Spik. Cred că voi putea continua și fără pișcot.

              La mai multe!

              Comentariu

              • Seni
                Living Legend
                • 05.mar.2006
                • 3526

                #52
                Răspuns la: Răspuns la: In atentia admin II

                Postat în original de doru_marciuc
                Domnului Administrator. Toată viața mea, mi-am dorit să ajung Living Legend.......
                D-le Doru, perioada cea mai frumoasa a acestui forum era inainte de 2010-2011, nu cred ca ar trebui norma de posturi, probabil si faptul ca ne intalneam ajuta mult, poate ati citit pe forum ca se organizau reuniuni unde invatam unii de la altii, unde discutam construtiv, unde ne distram......

                Comentariu

                • doru_marciuc
                  Living Legend
                  Expert amenajari
                  • 01.oct.2012
                  • 1415

                  #53
                  Răspuns la: Răspuns la: In atentia admin II

                  Postat în original de Seni
                  D-le Doru, perioada cea mai frumoasa a acestui forum era inainte de 2010-2011, nu cred ca ar trebui norma de posturi, probabil si faptul ca ne intalneam ajuta mult, poate ati citit pe forum ca se organizau reuniuni unde invatam unii de la altii, unde discutam construtiv, unde ne distram......

                  Probabil calitatea slabă a mesajului meu, a condus la acest răspuns. El ar fi trebuit citit într-o cheie nu foarte serioasă. Din activitatea mea pe forum, veți înțelege că ținta mea nu a fost numărul și nici epoletul. Am dat cu plăcere din ceea ce știu și am învățat foarte multe lucruri noi, mulțumindu-vă tuturor (aici îl includ și pe Guzu) pentru asta.
                  Lucrurile se mai tocesc, pe măsură ce timpul se scurge și este firesc să fie așa, apar însă, oameni noi, materiale noi, tehnici noi care trebuie acceptate sau nu, după ce înțelegem cum funcționează, spun deci că probabil mai sunt șanse pentru al doilea val, chiar dacă mai mic.

                  Comentariu

                  • Seni
                    Living Legend
                    • 05.mar.2006
                    • 3526

                    #54
                    Răspuns la: Răspuns la: In atentia admin II

                    Postat în original de doru_marciuc
                    Probabil calitatea slabă a mesajului meu, a condus la acest răspuns. El ar fi trebuit citit într-o cheie nu foarte serioasă. Din activitatea mea pe forum, veți înțelege că ținta mea nu a fost numărul și nici epoletul. Am dat cu plăcere din ceea ce știu și am învățat foarte multe lucruri noi, mulțumindu-vă tuturor (aici îl includ și pe Guzu) pentru asta.
                    Lucrurile se mai tocesc, pe măsură ce timpul se scurge și este firesc să fie așa, apar însă, oameni noi, materiale noi, tehnici noi care trebuie acceptate sau nu, după ce înțelegem cum funcționează, spun deci că probabil mai sunt șanse pentru al doilea val, chiar dacă mai mic.
                    nu a fost un mesaj critic, am vrut sa sune mai degraba a informare..., amintire din alte vremuri, mai picam si in melancolie....

                    Comentariu

                    • intransingentul
                      Living Legend
                      • 26.iul.2012
                      • 1006

                      #55
                      Răspuns la: In atentia admin II

                      Domnilor administratori M.C., am rugamintea ca postarile userului emanuelguzu sa fie cenzurate.
                      Motivul: reclama la un produs prin intermediul fotografiilor postate in mod repetat (deranjant) si prin discutiile aferente.
                      Va multumesc anticipat.
                      De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                      Comentariu

                      • PowerMC
                        Administrator
                        • 02.mai.2007
                        • 2237

                        #56
                        Răspuns la: In atentia admin II

                        Va multumim pentru mesaj. Situatia este in atentia noastra.
                        Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                        Community Manager MC

                        Comentariu

                        • emanuelguzu
                          Living Legend
                          • 30.oct.2013
                          • 1027

                          #57
                          Răspuns la: In atentia admin II

                          Domnilor administratori ,cu tot respectul,consider ca forumul acesta este dedicat constructiilor si solutiilor,daca invatam ceva de aici este benefic pentru toata lumea,daca un coleg prezinta casa si tehnologia folosita la aceasta fiecare din noi alegem,criticam,invatam sau sfatuim in limita cunostintelor,daca nu ne place un subiect nu il urmarim.
                          Prefer sa nu dau nume..dar un coleg al nostru a optat pentru aceasta tehnologie..sper ca la terminarea lucrari sa prezinte dansul tehnologia,costuri si rezultatele acesteia.
                          Ultima editare de emanuelguzu; 08.mai.2015, 19:02.

                          Comentariu

                          • coby
                            Living Legend
                            • 21.feb.2012
                            • 6865

                            #58
                            Răspuns la: In atentia admin II

                            Buna seara ,
                            am incercat sa reeditez un mesaj si mi a aparut o pagina blank in care nu apare textul de modificat si nici nu pot scrie , e de la mine sau de la site , merci
                            Si din nimicuri poti face ceva bun .

                            Comentariu

                            • intransingentul
                              Living Legend
                              • 26.iul.2012
                              • 1006

                              #59
                              Răspuns la: In atentia admin II

                              Postat în original de coby
                              Buna seara ,
                              am incercat sa reeditez un mesaj si mi a aparut o pagina blank in care nu apare textul de modificat si nici nu pot scrie , e de la mine sau de la site , merci
                              Am intampinat si eu aceasi problema.
                              Sa fie din cauza netului?
                              De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                              Comentariu

                              • coby
                                Living Legend
                                • 21.feb.2012
                                • 6865

                                #60
                                Răspuns la: In atentia admin II

                                Pe acesta cale doresc sa aduc in atentia adminului acestui site sa-si faca datoria si sa stopeze / stearga toate comentariile aiurea facute de userul @ Intrasigentul , postari ironice care nu ajuta pe nimeni cu nimic , dimpotriva alunga membrii noi veniti . Un exemplu graitor il gasiti la topicul http://www.misiuneacasa.ro/forum/sho...truire-canapea .
                                Daca s-ar posta la subiect ar excelent insa acest user Intrasigentul prin postarile sale isi bate joc de forum .
                                Frustrarea dansului s-ar putea diminua cu o pauza binemeritata - parerea mea .
                                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                                Comentariu

                                Procesare...