Greseli de evitat

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2210

    Greseli de evitat

    Asa cum am promis la momentul deschiderii unei noi categorii a FORMULUI MISIUNEA CASA - "Cine nu construieste nu greseste...", a sosit momentul acordarii primului cadou din partea echipei Misiunea Casa, unuia dintre cei care au postat cele mai inedite situatii pe care le-au surprins intamplator sau au constituit o problema reala.
    Ne bucuram pentru interesul manifestat fata de acest gen de discutii, speram ca o mica parte din universul constructiilor sa va fie mai clar si nu in ultimul rand sa stiti de ce anume sa va feriti sau cum sa utilizati corect anumite materiale specifice domeniului.


    Asadar, primul cadou din partea echipei MISIUNEA CASA - nivela laser marca Skil ajunge la domnul Leonard Stroe [otehf] - domiciliat in Bucuresti.

    Va asteptam cu noi imagini care sa oglindeasca scopul categoriei: "Cine nu construieste nu greseste... - Greseli de evitat".
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Otehf, ai folosit nivela?

    Cum se lucreaza cu ea?
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • PowerMC
      Administrator
      • 02.mai.2007
      • 2210

      #3
      A trecut ceva vreme de cand am initiat categoria forumului "Cine nu construieste nu greseste..." . Intre timp, discutiile din aceasta zona au devenit din ce in ce mai interesante.

      Nu putem sa nu remarcam unul dintre mesajele, care a provocat discutii "incendiare" pe tema structurii de rezistenta a unei constructii. De altfel, tema este departe de a fi epuizata si pentru acest lucru, dorim sa acordam un nou cadou din partea echipei Misiunea Casa - nivela laser SKIL ajunge la userul PAPI .

      Felicitari si speram sa va fie de folos pe parcursul lucrarilor!

      Va asteptam cu noi teme de discutii, provocatoare.
      Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

      Community Manager MC

      Comentariu

      • papi
        Membru
        • 30.mar.2008
        • 292

        #4
        dorim sa acordam un nou cadou din partea echipei Misiunea Casa - nivela laser SKIL ajunge la userul PAPI .
        buna ,sint pe aici dar inca nu am primit cadoul
        cu cine sa iau legatura pt a intra in posesia minunatului premiu ?
        salutare la toti

        Comentariu

        • Admin.MC
          Membru Marcant
          • 05.dec.2005
          • 973

          #5
          V-am trimis un mail, pe adresa din profil, cu detaliile necesare.

          Felicitari!

          Comentariu

          • s.m.ovidiu
            Membru Marcant
            • 12.feb.2007
            • 457

            #6
            Postat în original de papi
            dorim sa acordam un nou cadou din partea echipei Misiunea Casa - nivela laser SKIL ajunge la userul PAPI .?
            Ce ti-am spus papi ca tu esti cel mai in masura sa primesti nivela si dupa cum vezi baietii sunt rezon
            Nu lua viata prea in serios in speranta ca o vei face sa stea mai mult cu tine
            Te vei trezi ca in afara de riduri nu ai nici un avantaj

            Comentariu

            • VYS
              Living Legend
              • 19.aug.2005
              • 12977

              #7
              Opa ... inca unul fericit! Bravos si la mai multe.

              Imi cer scuze daca urmatoarele cuvinte derajeaza insa nu m-am putut abtine:
              -primul castigator a luat premiul si atat, l-am rugat sa ne spuna cum functioneaza si nimic;
              -acum, al doilea castigator a posta;t un mesaj direct cu "unde si cand il primesc?"

              Daca astia suntem, nu am ce mai comenta insa un simplu multumesc virtual ... macar!
              VYS Blog DIY

              Comentariu

              • papi
                Membru
                • 30.mar.2008
                • 292

                #8
                d-le in momentul in care am sunat pt premiu am multumit frumos si respectuos,iar in momentul in care o sa si intru in posesia lui cu siguranta voi multumi si virtual. dar ca sa fie totul ok voi multumi anticipat chiar si in cazul in care nu il voi vedea la culoare
                nu ma intelege gresit dar viata te invata sa fii reticent desi d-nul cu care am vb la bucuresti mi sa parut un gentlemen

                anunt oficial: astazi am intrat in posesia nivelei laser SKIL
                mai multe detali despre ea cind o voi folosi (la prima intilnire cu proiectantul )
                inca o data multumesc echipei : MISIUNEA CASA

                ps: S.M OVIDIU @ MIRCEA MAXIMG fac cinste cu un GUINNESS ,prieteni stiu pt ce )
                salutare la toti

                Comentariu

                • Seni
                  Living Legend
                  • 05.mar.2006
                  • 3481

                  #9
                  numai lor??

                  Comentariu

                  • Mircea_G
                    Living Legend
                    • 14.ian.2007
                    • 12085

                    #10
                    Postat în original de seni
                    numai lor??
                    Instalatii verificari-revizii gaze

                    Comentariu

                    • papi
                      Membru
                      • 30.mar.2008
                      • 292

                      #11
                      gata ,m-ai convins ,un guinness pt forumistii
                      salutare la toti

                      Comentariu

                      • RaduCA
                        Living Legend
                        • 09.oct.2005
                        • 6359

                        #12
                        Nu-i clar deloc: "UN guinness pt (toti) forumistii" sau "un guinness pt (fiecare) forumist"?
                        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                        Comentariu

                        • papi
                          Membru
                          • 30.mar.2008
                          • 292

                          #13
                          cite unul pt fiecare forumist in parte ,dar la citi vor veni sigur vor fii mai multe p/p
                          salutare la toti

                          Comentariu

                          • s.m.ovidiu
                            Membru Marcant
                            • 12.feb.2007
                            • 457

                            #14
                            Postat în original de papi
                            buna la toti
                            asa cum am promis, anunt oficial: astazi am intrat in posesia nivelei laser SKIL
                            mai multe detali despre ea cind o voi folosi (la prima intilnire cu proiectantul )
                            Una SKIL mi-am cumparat si eu cand am vazut ca bolobocul ce-l cumparasem ptr gipscarton ma arunca in balarii
                            Mai rau este cand o folosesti in camere insorite ptr ca nu mai vezi urma razei nici cu ochelarii
                            Una peste alta este buna ptr lucrari mici de interior
                            Dar apropo de care este SKIL 500 , 515 , 560 ...
                            Acuma de oricare ar fi e buna , stii treaba cu calul si cu dintii , decat sa-l dai inapoi mai bine-l duci la stomatolog
                            Nu lua viata prea in serios in speranta ca o vei face sa stea mai mult cu tine
                            Te vei trezi ca in afara de riduri nu ai nici un avantaj

                            Comentariu

                            • papi
                              Membru
                              • 30.mar.2008
                              • 292

                              #15
                              este modelul 515, e buna si asta la ceva (iar vb cu calul din dar este adevarata) ramine sa o incerc si va anunt cum merge
                              salutare la toti

                              Comentariu

                              Procesare...