Hidroizolare temelie casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Marius06
    Incepator
    • 01.aug.2018
    • 5

    Hidroizolare temelie casa

    Salutare la toata lumea!
    V rog un ajutor cu sfaturi la problema pe care o am. Am cumparat o casa construita in 1966 si am o problema cu peretii si temelia care sunt umede cand am intrebat proprietarul daca are stratul de rupere capilaritate a spus ca are mentionez ca proprietarul cu cativa ani in urma a montat parchet laminat direct pe pardoseala dupa ceva timp a inceput sa putrezeasca pardoseala ca nu mai era aerisita , a scos parchetul si pardoseala a pus un strat de piatra dupa care a turnat ciment si dupa montat parchet vreau sa va mai spun ca acea casa nu a fost locuita permanent decat pe timpul verii si eu cand am cumparat-o avea pe peretii exteriori si pe temelie pete de umezeala. Nu sunt sigur de vorbele spuse de proprietar ca are stratul de rupere capilaritate dar am auzit ca daca nu ar avea se poate injecta niste solutii rasinoase in temelie si in ziduri .as dorii sa stiu cat de costisitoare este aceasta lucrare de injectare . Va rog astept raspunsuri .

    Cu stima Marius

    P.S. De unde pot achizitiona aceasta pasta DryZone si daca exsista fireme care sa execute lucrarea cu aceasta oasta DryZone?
Procesare...