Campanie de informare a produselor marcate CE

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • emanuelguzu
    Living Legend
    • 30.oct.2013
    • 1000

    #61
    Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

    Postat în original de Maestrul Max
    Nu-s ca tine, eu tac si fac. Ca un indiciu, vezi ca Spania este plina de materiale de constructii care nu se gasesc la noi, sunt foarte bune nu ca porcaria aia de sita.
    Daca este vreun produs ce consider eu ca functioneaza..cu siguranta il aduc si in Romania
    Am adus rasina punte de aderenta,pentru tencuieli la tavane de beton lise,tencuiala peste orice suprafata neaderenta,fier...
    Termoizolare cu polistiren expandat, polistiren extrudat si vata minerala, vata bazaltica etc, termoizolare interioara, termoizolare pardoseala, termoizolare mansarda

    Incet incet renuntam la spritul romanesc,exact cum am renuntat la tencuiala cu var si ciment,in favoarea multibat.
    Am rigle extensibile si magneti pentru zidare,dar e complicat sa te invat pe tine si pe alti mesteri sa ziditi perfect folosind doua dreptare ,2 magneti si o bucata de ata.
    In curand aduc o tehnologie noua pentru bazia caselor,utilaf care fabrica pe santie bazia unei case,si asta la un pret ridicol in comparatie cu cat costa materialele si manopera pentru placarea unei bazii.
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • Maestrul Max
      Living Legend
      • 28.iul.2006
      • 6877

      #62
      Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

      Ce draq e aia bazie ? Prima data invata denumirile elementelor dintr-o constructie si dupa aia da-te mare. Si daca tii neaparat sa te faci de cacao continua tot asa, punand pe forum lucrari prost facute ca si aia cu acoperisul. Degeaba ai finisat si ai dat cu culoare daca ai facut prost lucrarea.
      Cu stima.

      Comentariu

      • emanuelguzu
        Living Legend
        • 30.oct.2013
        • 1000

        #63
        Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

        E greseala mea..recunosc
        ARGUMENTEAZA postarile si afirmatiile tale "IEFTINE " fara nici un temei, cand afirmi ceva.
        Nu ma laud,voi ma laudati,pacat ca nu pot sa fac si eu acelas lucru pentru voi,caci voi doar criticati..macar daca ati prezenta o scandura batura in cuie" dar nici un cui nu sunteti in stare sa bateti,si o faceti pe destepti,INVIDIOSILOR
        Lasa gramatica caci aici e forum de constructii.
        Ultima editare de emanuelguzu; 29.nov.2014, 10:40.

        Comentariu

        • emanuelguzu
          Living Legend
          • 30.oct.2013
          • 1000

          #64
          Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

          Postat în original de Seni
          pacat de acest site..... acum cativa ani iti era drag, de cand a fost invadat de prosti, s-a dus...
          Si de profesori de gramatica....

          Comentariu

          • Maestrul Max
            Living Legend
            • 28.iul.2006
            • 6877

            #65
            Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

            Postat în original de emanuelguzu
            Lasa gramatica caci aici e forum de constructii.
            Ca bine zici, aici ai mare dreptate. Tu nu intelegi ca ai o problema la mansarda ? Degeaba incerc sa explic la un muzician cum e cu constructiile ca degeaba.
            Cu stima.

            Comentariu

            • emanuelguzu
              Living Legend
              • 30.oct.2013
              • 1000

              #66
              Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

              Postat în original de Maestrul Max
              Ca bine zici, aici ai mare dreptate. Tu nu intelegi ca ai o problema la mansarda ? Degeaba incerc sa explic la un muzician cum e cu constructiile ca degeaba.
              Nu mai explica degeaba,ca esti bun de explicat si criticat,inca nu am vazut un cui batut de tine...pana atunci,spor la critici ieftine neargumentate din partea unui mester cu meserie invatata pe internet.
              Hai ca m_ai plictisit,daca ai ceva de zis pe subiect .."te rog frumos" daca nu..abtinete ca dai stari de somn prin postarile tale.
              Ultima editare de emanuelguzu; 29.nov.2014, 11:19.

              Comentariu

              • Maestrul Max
                Living Legend
                • 28.iul.2006
                • 6877

                #67
                Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

                Guzule, daca ar fi sa vizionezi tot ce am construit eu nu ti-ar ajunge o viata. Vezi de mansarda ta si pe noi constructorii lasa-ne in pace.
                Cu stima.

                Comentariu

                • emanuelguzu
                  Living Legend
                  • 30.oct.2013
                  • 1000

                  #68
                  Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

                  Postat în original de Maestrul Max
                  Guzule, daca ar fi sa vizionezi tot ce am construit eu nu ti-ar ajunge o viata. Vezi de mansarda ta si pe noi constructorii lasa-ne in pace.
                  Din pacate nu ai postat nici o lucrare executata pe acest forum,ce sa vizionez? critici?
                  Care " noi " constructori?

                  Comentariu

                  • bambucea
                    Membru Marcant
                    • 13.iun.2014
                    • 313

                    #69
                    Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

                    Postat în original de emanuelguzu
                    E greseala mea..recunosc
                    Nu ma laud,voi ma laudati,pacat ca nu pot sa fac si eu acelas lucru pentru voi,caci voi doar criticati..macar daca ati prezenta o scandura batura in cuie" dar nici un cui nu sunteti in stare sa bateti,si o faceti pe destepti,INVIDIOSILOR
                    Tu nu te lauzi?
                    Lauda de sine nu miroase a bine.
                    Noi te laudam?
                    Nu am observat,posibil!
                    Oricum,daca ai primit laude, ai primit de la persoane care nu-ti cunosc caracterul.
                    mare parte din lucrarile prezentate de tine sunt facute de alte persoane,tu doar faci fotografii.
                    Lasa mandria asta de atotstiutor deoparte,nu o meriti.

                    Comentariu

                    • emanuelguzu
                      Living Legend
                      • 30.oct.2013
                      • 1000

                      #70
                      Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

                      Va aplic acelas tratament invidiosilor.
                      Tot ce am postat pe acest forum e facut de manutele mele
                      Sper ca intr_o zi sa vin in Romania sa elimin biciclisti si aportunisti de avansuri si de lucrari de proasta calitate
                      Deocamdata nu imi iese calculele caci sunt ieftine bicicletele si pungile se dau gratis in supermarket

                      Comentariu

                      • coby
                        Living Legend
                        • 21.feb.2012
                        • 6868

                        #71
                        Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

                        Ce inseamna " aportunisti " ?
                        Incet cu perseverenta vei reusi sa introduci cuvinte noi in limba romana ;
                        bazie , jicnit ,resina etc
                        Si din nimicuri poti face ceva bun .

                        Comentariu

                        • emanuelguzu
                          Living Legend
                          • 30.oct.2013
                          • 1000

                          #72
                          Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

                          Domnule coby, noi semanam foarte mult, dumneata ai deschis un topic in care alfabetizezi mesteri, cu intentii bune,eu la randul meu incerc sa invat cititori ceva nou, dumneata nu stii sa dai o gaura in bca, dovada este topicul care l-ai deschis, de ce tot te bagi in seama? esti in masura tu sa critici tehnologii in constructii cand nu esti in stare sa faci o gaura in perete?
                          TI_ai construitm casa din bca fara stalpi de rezistenta, nu ai postat o lucrare realizata de tine pe acest forum, ramai la gramatica caci constructiile se invata pe santier, nu pe internet.
                          Ultima editare de emanuelguzu; 29.nov.2014, 14:32.

                          Comentariu

                          • coby
                            Living Legend
                            • 21.feb.2012
                            • 6868

                            #73
                            Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

                            Cand ceva nu stiu intreb , nu incerc sa ma impun cu o prostie , ca in cazul tau ; te intreb asa de om la om : ti e asa de greu cand vrei sa scrii un cuvant tehnic sa verifici intai forma corecta cu dex online ? Serios , daca ai face acest minim efort ai sa vezi ca nu s ar mai lega nimeni de tine . Din nefericire , tu continui intentionat sa scrii gresit , ti am atras atentia nu o data ci de vreo 20 de ori la cuvantul " jicnit " , forma lui corecta este jignit , la alte cuvinte vad ca te ai autocorectat de ex " resina " ai inceput sa scrii rasina si asta insemna ca ai inteles ceva .
                            P.S. topicul asta e sortit pieirii din start , adica ai postat numa tampenii care n au legatura cu subiectul ,te ai luat la " harta " cu toti => ce legatura are planseul de lemn placat cu sita si beton sau biciclisti si " aportunisti " si alte postari cu campania de informare a produselor marcate CE ???
                            Ultima editare de coby; 29.nov.2014, 14:39.
                            Si din nimicuri poti face ceva bun .

                            Comentariu

                            • Maestrul Max
                              Living Legend
                              • 28.iul.2006
                              • 6877

                              #74
                              Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

                              Postat în original de emanuelguzu
                              Care " noi " constructori?
                              Noi, toti de pe forum, in afara de tine. Tu esti doar un muzician.
                              Si la tine ce lucrari sa vad ? Tot ce ai pus pe forum ca si lucrari executate sunt doar de la o singura casa si alea pe care le-ai pus sunt prost facute. Asa ca atentie la mansarda.
                              Cu stima.

                              Comentariu

                              • coby
                                Living Legend
                                • 21.feb.2012
                                • 6868

                                #75
                                Răspuns la: Răspuns la: Campanie de informare a produselor marcate CE

                                Postat în original de emanuelguzu
                                Domnule coby.... dumneata nu stii sa dai o gaura in bca, dovada este topicul care l-ai deschis, de ce tot te bagi in seama? esti in masura tu sa critici tehnologii in constructii cand nu esti in stare sa faci o gaura in perete?
                                ....
                                Eu nu m am laudat ca sunt constructor santierist trilulilu crocodilu ' si o sa fac gaura cu drujba , ca sa ti demonstrez ca se poate !
                                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                                Comentariu

                                Procesare...