Administratori de bloc, amendati pentru incalcarea legii

21 iunie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primaria Sectorului 3 efectueaza o serie de controale pentru depistarea presedintilor si administratorilor asociatiilor de proprietari care incalca legislatia in vigoare. Serviciul "Relatii cu Asociatiile de Proprietari" din cadrul Primariei Sectorului 3 identifica administratorii care nu detin diploma de atestare si verifica daca intocmirea calculului cotelor de intretinere a fost corect efectuat.
Primaria Sectorului 3 a reamintit administratorilor asociatiilor de locatari ca este necesar sa se reorganizeze in asociatii de proprietari, dobandind astfel personalitate juridica. Un administrator a fost deja amendat cu 100 RON pentru incalcarea dispozitiilor legale, se arata intr-un comunicat al Primariei Sectorului 3.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Instalarea panourilor solare, o afacere americana cooperatista Instalarea panourilor solare, o afacere americana cooperatista
Programul de reabilitare termica si Programul de reabilitare termica si "Prima Casa", analizate la Romania Construct Forum - 09 Octombrie 2009
Criza de vile in jurul Bucurestiului Criza de vile in jurul Bucurestiului
"Inspirados por Portugal" - Expoziție Contemporanii la Ambasada Portugaliei din România "Inspirados por Portugal" - Expoziție Contemporanii la Ambasada Portugaliei din România
Specialistii preconizeaza o ieftinire a locuintelor in urmatorii cinci ani Specialistii preconizeaza o ieftinire a locuintelor in urmatorii cinci ani
Vilele exotice, cu vedere la Gibraltar, la pretul unei cladiri de birouri in Bucuresti Vilele exotice, cu vedere la Gibraltar, la pretul unei cladiri de birouri in Bucuresti

Vezi mai multe articole