Administratori de bloc, amendati pentru incalcarea legii

21 iunie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primaria Sectorului 3 efectueaza o serie de controale pentru depistarea presedintilor si administratorilor asociatiilor de proprietari care incalca legislatia in vigoare. Serviciul "Relatii cu Asociatiile de Proprietari" din cadrul Primariei Sectorului 3 identifica administratorii care nu detin diploma de atestare si verifica daca intocmirea calculului cotelor de intretinere a fost corect efectuat.
Primaria Sectorului 3 a reamintit administratorilor asociatiilor de locatari ca este necesar sa se reorganizeze in asociatii de proprietari, dobandind astfel personalitate juridica. Un administrator a fost deja amendat cu 100 RON pentru incalcarea dispozitiilor legale, se arata intr-un comunicat al Primariei Sectorului 3.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Primele 3.000 de apartamente amanate Primele 3.000 de apartamente amanate
Apartamentele noi rezista la un cutremur de pana la 8.5 grade Richter! - 28 Aprilie 2009 Apartamentele noi rezista la un cutremur de pana la 8.5 grade Richter! - 28 Aprilie 2009
ANL a construit doar jumatate dintre locuintele pe care le-a promis ANL a construit doar jumatate dintre locuintele pe care le-a promis
Materiale de constructii Materiale de constructii
Cutitele de bucatarie Fiskars - un ajutor de incredere in bucatarie Cutitele de bucatarie Fiskars - un ajutor de incredere in bucatarie
Pretul corect, 700 de euro pe metru patrat - 17 Februarie 2009 Pretul corect, 700 de euro pe metru patrat - 17 Februarie 2009

Vezi mai multe articole