Administratori de bloc, amendati pentru incalcarea legii

21 iunie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primaria Sectorului 3 efectueaza o serie de controale pentru depistarea presedintilor si administratorilor asociatiilor de proprietari care incalca legislatia in vigoare. Serviciul "Relatii cu Asociatiile de Proprietari" din cadrul Primariei Sectorului 3 identifica administratorii care nu detin diploma de atestare si verifica daca intocmirea calculului cotelor de intretinere a fost corect efectuat.
Primaria Sectorului 3 a reamintit administratorilor asociatiilor de locatari ca este necesar sa se reorganizeze in asociatii de proprietari, dobandind astfel personalitate juridica. Un administrator a fost deja amendat cu 100 RON pentru incalcarea dispozitiilor legale, se arata intr-un comunicat al Primariei Sectorului 3.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Speculantii imobiliari din Romania au avut un profit de un miliard de euro in ultimii doi ani Speculantii imobiliari din Romania au avut un profit de un miliard de euro in ultimii doi ani
De la lansare, preturile apartamentelor noi au crescut cu pana la 60% - 26 Februarie 2009 De la lansare, preturile apartamentelor noi au crescut cu pana la 60% - 26 Februarie 2009
Aparitia mallurilor umfla pretul apartamentelor Aparitia mallurilor umfla pretul apartamentelor
Reduceri masive la electrocasnice Reduceri masive la electrocasnice
Un TVA mai mare? Apartamentele noi se vor scumpi din nou - 06 mai 2010 Un TVA mai mare? Apartamentele noi se vor scumpi din nou - 06 mai 2010
Mio lansează sistemul Smart Home - MioSMART Mio lansează sistemul Smart Home - MioSMART

Vezi mai multe articole