Apartamente inchiriate de mai multe ori

17 ianuarie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Doi escroci imobiliari au fost prinsi in flagrant, ieri, in Capitala, dupa ce au reusit, in ultimele doua luni, sa "usureze" mai multe persoane de sume cuprinse intre 600 si 1.200 de euro. Ei inchiriau apartamente de la diverse agentii imobiliare, in zonele centrale ale Bucurestiului, pentru doua-trei zile, si le ofereau la randul lor spre inchiriere pentru mai multe luni. Stefan Olaru, in varsta de 20 de ani, fost agent imobiliar, gasea clientii, iar Vlad Trif, 24 de ani, cu antecedente penale, juca rolul proprietarului. Dupa ce primeau plata in avans pentru trei luni, acestia incheiau contracte de inchiriere false si le dadeau clientilor chei nepotrivite. Cei doi sunt cercetati la Sectia 1 Politie pentru
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Noaptea de Ajun ne aduce zapada Noaptea de Ajun ne aduce zapada
CARPATCEMENT HOLDING continua investitiile in CSR - 29 Aprilie 2009 CARPATCEMENT HOLDING continua investitiile in CSR - 29 Aprilie 2009
Saint-Gobain premiaza tinerele talente ale arhitecturii Saint-Gobain premiaza tinerele talente ale arhitecturii
TP-LINK intră pe noi segmente de piață: prize inteligente și boxe portabile TP-LINK intră pe noi segmente de piață: prize inteligente și boxe portabile
Schneider Electric prezinta o serie de noutati ale arhitecturii EcoStruxure, dedicate sectorului industrial Schneider Electric prezinta o serie de noutati ale arhitecturii EcoStruxure, dedicate sectorului industrial
Despagubirile tip Pasajul Basarab: 10.000 euro casa, 5 milioane euro 700 mp Despagubirile tip Pasajul Basarab: 10.000 euro casa, 5 milioane euro 700 mp "de firma"

Vezi mai multe articole