Apartamente inchiriate de mai multe ori

17 ianuarie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Doi escroci imobiliari au fost prinsi in flagrant, ieri, in Capitala, dupa ce au reusit, in ultimele doua luni, sa "usureze" mai multe persoane de sume cuprinse intre 600 si 1.200 de euro. Ei inchiriau apartamente de la diverse agentii imobiliare, in zonele centrale ale Bucurestiului, pentru doua-trei zile, si le ofereau la randul lor spre inchiriere pentru mai multe luni. Stefan Olaru, in varsta de 20 de ani, fost agent imobiliar, gasea clientii, iar Vlad Trif, 24 de ani, cu antecedente penale, juca rolul proprietarului. Dupa ce primeau plata in avans pentru trei luni, acestia incheiau contracte de inchiriere false si le dadeau clientilor chei nepotrivite. Cei doi sunt cercetati la Sectia 1 Politie pentru
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Ion Radu Zilisteanu: Bancile se folosesc de Ion Radu Zilisteanu: Bancile se folosesc de "Prima casa" pentru a atrage clienti pentru alte produse - 24 Iulie 2009
Loteria caselor - o solutie pentru a depasi criza? - 23 martie 2009 Loteria caselor - o solutie pentru a depasi criza? - 23 martie 2009
Titan - un cartier cu locuinte ieftine? - 2008-09-10 Titan - un cartier cu locuinte ieftine? - 2008-09-10
O locuinta tip penthouse costa pana la doua milioane de euro O locuinta tip penthouse costa pana la doua milioane de euro
Afaceri Afaceri
Ariston Thermo Romania: Vanzarile anuale de centrale termice au crescut de aproape 20 de ori in ultimii 20 de ani Ariston Thermo Romania: Vanzarile anuale de centrale termice au crescut de aproape 20 de ori in ultimii 20 de ani

Vezi mai multe articole