Apartamente inchiriate de mai multe ori

17 ianuarie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Doi escroci imobiliari au fost prinsi in flagrant, ieri, in Capitala, dupa ce au reusit, in ultimele doua luni, sa "usureze" mai multe persoane de sume cuprinse intre 600 si 1.200 de euro. Ei inchiriau apartamente de la diverse agentii imobiliare, in zonele centrale ale Bucurestiului, pentru doua-trei zile, si le ofereau la randul lor spre inchiriere pentru mai multe luni. Stefan Olaru, in varsta de 20 de ani, fost agent imobiliar, gasea clientii, iar Vlad Trif, 24 de ani, cu antecedente penale, juca rolul proprietarului. Dupa ce primeau plata in avans pentru trei luni, acestia incheiau contracte de inchiriere false si le dadeau clientilor chei nepotrivite. Cei doi sunt cercetati la Sectia 1 Politie pentru
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

463 de firme s-au inscris la INDAGRA 2019, iar 90% din suprafata expozitionala este ocupata 463 de firme s-au inscris la INDAGRA 2019, iar 90% din suprafata expozitionala este ocupata
Asigurarea casei nu mai e Asigurarea casei nu mai e "obligatorie"
Miele lansează a treia generație de roboți de aspirare Scout RX3 Miele lansează a treia generație de roboți de aspirare Scout RX3
Franke lanseaza My Menu, aplicatia care stabileste comunicarea intre cuptor si telefonul mobil Franke lanseaza My Menu, aplicatia care stabileste comunicarea intre cuptor si telefonul mobil
Primaria Capitalei ataca in instanta decizia de majorare a energiei termice Primaria Capitalei ataca in instanta decizia de majorare a energiei termice
Pierderile de apa potabila au ajuns la 41% Pierderile de apa potabila au ajuns la 41%

Vezi mai multe articole