Apartamente inchiriate de mai multe ori

17 ianuarie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Doi escroci imobiliari au fost prinsi in flagrant, ieri, in Capitala, dupa ce au reusit, in ultimele doua luni, sa "usureze" mai multe persoane de sume cuprinse intre 600 si 1.200 de euro. Ei inchiriau apartamente de la diverse agentii imobiliare, in zonele centrale ale Bucurestiului, pentru doua-trei zile, si le ofereau la randul lor spre inchiriere pentru mai multe luni. Stefan Olaru, in varsta de 20 de ani, fost agent imobiliar, gasea clientii, iar Vlad Trif, 24 de ani, cu antecedente penale, juca rolul proprietarului. Dupa ce primeau plata in avans pentru trei luni, acestia incheiau contracte de inchiriere false si le dadeau clientilor chei nepotrivite. Cei doi sunt cercetati la Sectia 1 Politie pentru
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Peste 50.000 de euro vila la munte Peste 50.000 de euro vila la munte
Un nou Superstore Proges in Buzau - 04 Septembrie 2009 Un nou Superstore Proges in Buzau - 04 Septembrie 2009
Locuintele vechi, mai scumpe cu 10% pana in 2008 Locuintele vechi, mai scumpe cu 10% pana in 2008
Piata termopanelor creste anual Piata termopanelor creste anual
Secretul custom made – atuul colectiilor KUMA pentru spatiile publice Secretul custom made – atuul colectiilor KUMA pentru spatiile publice
La Targu Mures, repartitoarele dubleaza facturile de caldura - 13 Februarie 2009 La Targu Mures, repartitoarele dubleaza facturile de caldura - 13 Februarie 2009

Vezi mai multe articole